اجتماعیاستانیسلامتمازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد زایمان مادر باردار مشکوک به کرونا در بابل

خبرمهم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از زایمان مادر باردار بابلی با احتمال بسیار بالای ابتلا به کرونا خبر داد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، دکتر فرزاد جلالی اظهار کرد: روز گذشته مادر باردار ۲۳ ساله اهل بابل با علائم تب، سرفه، درد عضلانی، تنگی نفس و با سابقه سرماخوردگی در خانواده به بیمارستان مراجعه کرد که پس از انجام سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه احتمال ابتلاء به بیماری کرونا در ایشان بسیار بالا تشخیص داده شد.

وی تصریح کرد: این دانشگاه خوشبختانه از قبل پیش‌بینی اتاق عمل ویژه برای زایمان اینگونه مادران مشکوک به کرونا را در نظر گرفته بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خاطرنشان کرد: ختم بارداری برای این مادر باردار به‌علت پارگی کیسه آب در ۳۶ هفته اعلام شد و زایمان توسط تیم زنان و زایمان دانشگاه به سرپرستی خانم دکتر پهلوان با موفقیت انجام شد و نوزاد سالم با وزن ۳ کیلو و چهارصد گرم بدنیا آمد.

دکتر جلالی ادامه داد: نوزاد به‌علت زایمان زودرس در بیمارستان کودکان امیرکلا تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد و حال عمومی نوزاد خوب است.

وی گفت: این مادر  هم پس از زایمان در بیمارستان تحت نظر قرار دارد و حال عمومی وی مساعد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل یادآور شد: شستن مکرر دست‌ها، پرهیز از روبوسی و دست دادن و خودداری از حضور در خارج از خانه و تماس‌های غیر ضروری باید توسط زنان باردار مورد توجه بیشتری قرار گیرد./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن