اجتماعیاستانیمازندران

صید ماهی عظیم الجثه در مازندران

خبرمهم: مدیرکل شیلات مازندران از صید یک فیل ماهی به وزن ۲۱۰ کیلوگرم توسط صیادان شرکت تعاونی پره در منطقه رستم‌رود شهرستان نور خبر داد.

مدیرکل شیلات مازندران از صید یک فیل ماهی به وزن ۲۱۰ کیلوگرم توسط صیادان شرکت تعاونی پره در منطقه رستم‌رود شهرستان نور خبر داد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، حسن اسحاقی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که هدف صیادان تعاونی‌های پره، صید ماهیان استخوانی است و صید ارزشمند ماهیان خاویاری به عنوان صید ضمنی محسوب می‌شود، درخصوص صید این گونه ارزشمند ماهی خاویاری گفت: صیادان شرکت تعاونی پره متحد در منطقه رستم‌رود شهرستان نور موفق به صید یک فیل ماهی به وزن ۲۱۰ کیلوگرم با طول ۳ متر و ۲۶ کیلوگرم خاویار شدند.

مدیرکل شیلات مازندران با اشاره به اینکه حفاظت و تکثیر این نوع ماهیان با ارزش ضروری است، درباره ضرورت توجه به حفاظت از ذخایر آبزی اظهار کرد: شیلات استان نسبت به صید ماهیان خاویاری، استراتژی حفاظتی و حمایتی به منظور تامین مولد دارد و نگاه ما به صید ماهی خاویاری، تجاری نیست.

اسحاقی افزود: ماهیان خاویاری مولدی که در دریا صید می‌شوند، برای تکثیر به مرکز بازسازی ذخایر شهید رجایی ساری انتقال داده می‌شوند چراکه مهمترین ماموریت این مرکز نگهداری، احیا و تکثیر گونه‌های نایاب است؛ این فیل ماهی نیز پس از تحویل به‌ صورت زنده و سالم به مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر شهید رجایی ساری وابسته به اداره کل شیلات استان مازندران انتقال یافت.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا