سیاسی

نمایندگان مجلس از پاسخ‌های روحانی به ۴ سوال قانع نشدند/ ارسال سوالات به قوه قضاییه

نمایندگان مجلس رای خود را نسبت به پاسخ‌های رئیس جمهور به ۵ سوال خود اعلام کردند.

به گزارش خبرهای فوری، با پایان پاسخ حسن روحانی به سوالات نمایندگان در صحن علنی امروز (سه شنبه ۶ شهریور ماه) لاریجانی رئیس مجلس هر یک پاسخ‌های روحانی را نسبت به هر یک از سوالات به طور جداگانه به رای گذاشت.

نمایندگان پاسخ‌های روحانی را درباره میزان کنترل قاچاق قانع کننده ندانستند و با ۱۲۳ رای موافق ۱۳۸ مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ رای نارضایتی خود را نسبت به آن اعلام کردند.

همچنین پاسخ رئیس جمهور به سوال دوم نمایندگان درباره استمرار تحریم‌های بانکی با گذشت دو سال را با ۱۳۷ رای موافق، ۱۳۰ مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ رای ماخوذه قانع کننده دانستند.

سوال سوم نمایندگان از رئیس جمهور درباره علل ناتوانی دولت در کاهش بیکاری بود که وکلای ملت با ۷۴ رای موافق، ۱۹۰ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ رای پاسخ روحانی را قانع کننده ندانستند.

نمایندگان همچنین پاسخ‌های رئیس جمهور را به سوال چهارم که درباره رکود اقتصادی چندین ساله را هم با ۱۱۶ رای موافق ۱۵۰ مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۲ رای ماخوذه قانع کننده ندانستند

و در انتها وکلای ملت پاسخ‌های رئیس جمهور را به سوال پنجم که درباره علت شتابان قیمت ارز بود را هم قانع کننده ندانسته و با ۶۸ رای موافق ۱۹۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۷۲ رای نارضایتی خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند.

شایان ذکر است؛
پیش از این امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرده بود که در صورت عدم اقناع نمایندگان از سوال رئیس جمهور گزارش آن برای قوه قضاییه ارسال خواهد شد به این ترتیب نمایندگان در جلسه علنی امروز از ۵ سوال خود تنها از پاسخ‌های رئیس جمهور نسبت به یک سوال قانع شدند و پاسخ‌ها درباره چهار سوال دیگر قانع کننده ندانستند.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا