اجتماعیاستانیاصفهانتبریزتهرانخراسانسیاسیفارسقممازندران

با حضور آیت الله جنتی؛ همایش سراسری هیأت‌های نظارت بر انتخابات مجلس برگزار می‌شود

خبرهای فوری: روابط عمومی شورای نگهبان اعلام کرد: همایش سراسری هیأت‌های نظارت بر انتخابات مجلس با حضور آیت الله جنتی برگزار می‌شود.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، روابط عمومی شورای نگهبان اعلام کرد که همایش سراسری هیأت‌های نظارت بر انتخابات مجلس از دقایقی دیگر با حضور آیت الله جنتی در محل تالار قدس حرم رضوی برگزار می‌شود

در این همایش سه روزه، رؤسای هیأت‌های نظارت استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور حضور دارند و قرار است برخی از مسئولان کشور در این همایش حضور یابند.

براساس قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، پیش از شروع انتخابات، شورای نگهبان باید پنج نفر از افراد مسلمان و مطلع و مورد اعتماد را با اکثریت آراء انتخاب و به عنوان هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات به وزارت کشور معرفی کند.

هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات باید در هر استان، هیأتی مرکب از پنج نفر را جهت نظارت بر انتخابات آن استان تعیین کند که این هیأت نظارت استان نیز موظف است با موافقت هیأت مرکزی، برای هر حوزه انتخابیه هیأتی مرکب از سه نفر را به عنوان هیأت نظارت شهرستان به منظور نظارت بر انتخابات حوزه ذی‌ربط تعیین و به هیأت مرکزی نظارت معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن