قضایی

مجازات اعدام برای مدیر کانال موهن

خبرهای فوری: مدیر كانال تلگرامی كه كلكسیونی از جرایم را در پرونده خود دارد، به اعدام، حبس، شلاق و جریمه نقدی محكوم شد. حكم مجازات این مرد در دیوان عالی كشور تایید شد.

به گزارش بخش قضایی سایت خبرهای فوری، چندی قبل گزارشی از ضابطان قضایی در اختیار دادستانی فردیس قرار گرفت که در آن پرده از اقدامات مجرمانه مردی در فضای مجازی برداشته بود. بر اساس این گزارش، میثم ۳۹ ساله مدیر یک کانال تلگرامی بود که فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی علیه پیامبر(ص) و ائمه اطهار انجام می‌داد.
او در مدت فعالیتش بیش از ۱۵ هزار مطلب توهین آمیز در گروه‌های تلگرامی منتشر کرده بود.
در ادامه متهم با دستور بازپرس پرونده دستگیر شد و ادعا کرد از سر حماقت این کارها را انجام داده و مبتلا به مشکلات عصبی است.
میثم به پزشکی قانونی معرفی شد که پزشکان با معاینه او اعلام کردند، هیچ نشانه‌ای از اختلال روانی در او مشاهده نشده است.
همچنین تحقیقات نشان داد، او بیکار بوده و از دوسال قبل با گروه‌های مخالف نظام آشنا شده و اقدامات خود را آغاز کرده است.
با تکمیل تحقیقات در دادسرا برای مرد جوان به اتهام نگهداری سلاح، نگهداری اسپری اشک آور، شرب خمر، اهانت به مقدسات، نگهداری مشروبات دست ساز و تبلیغ علیه نظام، کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد.
میثم در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: فکر می‌کنم تحت تاثیر شیطان این کار را می‌کردم. مطالب را برای گروه‌های مختلف می‌فرستادم.  بعضی از ادمین‌ها آن را پاک و برخی از ارسال این مطالب استقبال می‌کردند.
قضات دادگاه بعد از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، توبه او را احراز نکرده و میثم به خاطر ساب النبی به اعدام و به خاطر دیگر جرایمش به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد.
با اعتراض میثم به حکم مجازاتش، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور رای دادگاه را تایید کردند. /جام جم

‫۵ نظرها

  1. معلومه هیچی ازدین نمیدونی پیامبروامیرالمومنین میبخشیدن ماکه سیب زمینی نیستیم درحق پیغمبرمون اهانت بشه خفه شیم مادفاع نکنیم لابدتودفاع میکنی؟حالت خوبه؟؟؟؟ناآگاه جان اینقدراراجیفتوقشنگ جلوه نده هندوچین نه هم دین ماهستن نه اعتقادات مارومیشناسن والبته اونام تحت هیچ شرایطی حق اهانت به مقدسات ماروندارن.سیب زمینی جان بااین اطلاعات غلط وبرداشتهای غلط ترت هیچی ازدین نفهمیدی.بی دینی امثال چین وهندبااهانت به مقدسات خیلی فرق داره گاگول.هم بی دینه این پدرسوخته که اهانت کرده هم به جنگ بادین بلندشده.پس بقول توهندوچین دینشون به خودشون مربوطه تازمانیکه به مقدسات مااهانت نکنن.حالافرقشوفهمیدی گاگول.؟؟؟؟؟؟دلم واسه اسلام میسوزه بااین مسلموناییکه آدمویادخنگهاوگاگولهایی مثل ابوموسی اشعری میندازن.خاک برسرش علیه امیرالمومنین رای دادومعاویه خلیفه شد.ادمای نفهم وخنگ درطول تاریخ کم ضربه نزدن.قرآن سرنیزه کردن عمروعاص خیلی ازمسلمونای احمقوفریب دادوعلی(ع)تنهاگذاشتن.پس خوب نیست آدم خودشوبه خریت بزنه وعین نفهماحرف بزنه

  2. این حکم ها کاملا ضد بشر صادر میشه با این طرز تفکر اگر نصف هند و چین دست ما بیوفته احتمالا بخاطر بی دین بودن باید اعدام بشن آخه این چه نوع برخورد ضد بشری هست پیامبر ص به عیادت مردی که از بام خانه بهش خاکستر میپاشید رفته بعد ما مثلاً پیرو راه پیامبر ص هستیم . قاضی باید کلاه خودشو هم قاضی کنه آیا اگر رسول الله یا امام علی ع هم بود چنین حکمی میداد . نکنید به خدا حق ناس ه نکنید بترسید از روز قیامت

    1. اینها قاضی نیستند، بلکه خود را از شاکی بالاتر میدانند و هر حکمی دلشان بخواهد میدهند و جالب اینکه حکم دادگاه بدوی را رسم نیست در تجدید نظر یا دیوان عالی بشکنند!؟ رسم نیست نه اینکه نمیشود!!

  3. در اینگونه موارد باید شخص در یک یا چند دوره اموزشی اشنایی با قران و اسلام شناسی شرکت کند. با چند روحانی جلسه مباحثه داشته باشد. بعد به او فرصت توبه داده شود و توبه لفظی هم باید قبول شود. حکم اعدام برای سب نبی در صورتی مه شخص اگاهی ندارد خطا است. حکم اعدام برای جرمها و خطاهای بزرگ که جبران ان در طول زندکی سخص امکان پذیر نیست صادق است هر جرمی را حکم اعدام نمیدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن