اجتماعیاستانیاصفهاناقتصادیتهرانفارسفناوری

اینترنت تلفن همراه در استان‌های فارس، اصفهان، البرز و کرمانشاه وصل شد

خبرهای فوری: اتصال اینترنت همراه در ایران از سه‌شنبه گذشته با دستور شورای امنیت کشور آغاز شد؛ امروز نیز اتصال اینترنت همراه در چهار استان دیگر برقرار شد.

به گزارش بخش فناوری سایت خبرهای فوری، به دنبال بروز ناآرامی‌ در برخی شهرهای کشور در اعتراض به سهمیه‌بندی بنزین، از حدود ساعت ۱۶ عصر شنبه ۲۵ آبان، اینترنت بین‌الملل ابتدا از سیم‌کارت‌های تلفن همراه قطع شد و پس از آن این قطعی به وای‌فای‌های خانگی رسید.

از روز ۲۶ آبان‌ماه که تمام شهرهای ایران با محدودیت اینترنت رو به رو شدند، تلاش‌ها برای اتصال خبرگزاری‌ها به اینترنت آغاز شد. با گذشت تقریبا ۲۴ ساعت بالاخره خبرگزاری‌های ایران به اینترنت متصل شدند.

پس از آن در دو سه روز گذشته برخی شهرها، دانشگاه‌ها و بخش‌های تجاری نیز اتصال دوباره به اینترنت را تجربه کردند. کسب و کارهایی که تامین معاش کارمندان و تامین خدمت و کالای کاربران برعهده آن‌ها بود یا متصل نبودند، یا اتصال‌شان خیلی گرهی از کارشان باز نمی‌کرد.

دوم آذرماه، اینترنت خانگی کاربران ایرانی برقرار شد و  پس از آن در تاریخ ششم آذر اتصال اینترنت همراه در استان‌های مرکزی، قزوین، تهران و دیگر شهرها و استان‌های کشور آغاز شد و همچنان نیز ادامه دارد./ایرنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا