بین المللی

آمریکا ۷ شرکت چینی را تحریم کرد

خبرمهم: آمریکا شرکت‌های چینی را به بهانه بی ثبات سازی نظامی تحریم کرد.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم،  به نقل از اسپوتنیک، وزارت بازرگانی آمریکا ۷ شرکت ابر رایانه چینی را در فهرست تحریم ها قرار داد.وزارت بازرگانی آمریکا این شرکت های رایانه ای را به  تلاش برای بی ثبات کردن نظامی متهم کرد.

این شرکت‌ها شامل شرکت فناوری اطلاعات تیانجین فیتیوم، مرکز طراحی مدار مجتمع شانگ‌های با عملکرد بالا، میکروالکترونیک سان وی، مرکز ملی کامپیوتر جینان، مرکز ملی فوق رایانه شنژن، مرکز ملی فوق محاسبات ووشی و مرکز ملی فوق محاسبات ژنگژو هستند.

اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا (BIS) این هفت نهاد ساخت ابررایانه چینی را به انجام فعالیت‌هایی مغایر با امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی آمریکا متهم کرد و مدعی شد این شرکت ها در  تلاش برای نوسازی نظامی بی ثبات کننده و یا برنامه‌های سلاح‌های کشتار جمعی هستند.

ماه گذشته، آمریکا سیاست  مربوط به چین را تعیین کرد که در آن این کشور تنها رقیبی لقب گرفت که می‌تواند قدرت اقتصادی، دیپلماتیک، نظامی و فن آوری خود را برای ایجاد یک چالش پایدار و بین المللی ترکیب کند.

چین بار‌ها خواستار برقراری مجدد گفت‌وگو شده است به شرط آنکه واشنگتن سیاست‌های تحریم خود را کنار بگذارد و تأکید کند که پکن هرگز در امور داخلی آمریکا دخالت نکرده است. /yjc

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا