اجتماعیاقتصادی

آخرین وضعیت از بدهی دولت به تأمین اجتماعی

خبرمهم: عضو هیئت امنا سازمان تأمین اجتماعی درباره پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی، توضیحاتی داد.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، درباره پرداخت بدهی دولت به تأمین اجتماعی، اظهار کرد: قرار بود دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود را تا پابان سال پرداخت کند تا بخشی از آن را برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از مبلغ بدهی دولت را برای پرداخت بدهی‌های بانکی، که تأمین اجتماعی به بانک مرکزی دارد اختصاص می‌دهیم، افزود: بخشی دیگر از بدهی خود را در غالب سهام های دولتی دریافت می‌کنیم، همچنین بخشی هم مربوط به اوراق خزانه است که تا این لحظه دولت حدود ۴ الی ۵ هزار میلیارد تومان را پرداخت کرده که از این مبلغ برای پرداخت بدهی هایمان در بخش درمان و وزارت بهداشت استفاده کرده‌ایم.

شوکت گفت: تاکنون بدهی های ما به وزارت بهداشت بروزرسانی و تسویه شده است و  ۲ الی ۳ ماه بدهی به وزارت بهداشت طبیعی است چراکه تا اسناد پزشکی ارائه و بررسی شود چند ماهی زمان لازم دارد.

عضو هیئت امنا سازمان تأمین اجتماعی بیان کرد: دولت قول داده که حدود یک پنجم طلب خود را  به تأمین اجتماعی که ۵۰ هزار میلیارد تومان است تا پایان سال پرداخت کند و هرچه قدر که دولت منابع برای همسان سازی تخصیص دهد ما آن را اجرا می‌کنیم.

وی تأکید کرد: تأمین اجتماعی حق ندارد مطالبات خود را از دولت برای همسان‌سازی استفاده کند چرا که مسئول همسان سازی حقوق بازنشستگان برعهده دولت است./yjc

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

‫۳ دیدگاه ها

  1. بازنشستگان تا اخر عمر باید به امید همسان سازی بمانند اینها هر دفعه میان یه حرفی پیدا میکنند بلاخره ١٠ سال با این حرفها همه ما سرکار گذاشتن انشالله خدا ازشان نگذرد

  2. هر سال یه بمبلی درست میکنن که همسانسازی نکنن ما عادت کردیم از سال ۹۵ همین آش و همین کاسه است تامین اجتمایی با دولت یکی اند.
    خدا وکیلی با ۱۶۰۰چهار نفره بازنشستگی
    میشه زیر خط فقر زنگی کرد با زیر خط فقر خیلی……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا