اقتصادی

میزان تولید اوپک پلاس تغییرنمیکند

خبرمهم: گروه اوپک پلاس از امروز یک سری نشست‌هایی را آغاز خواهند کرد که به گفته منابع آگاه احتمال تغییر سیاست این گروه در این ماه بعید است.

گروه اوپک پلاس از امروز یک سری نشست‌هایی را آغاز خواهند کرد که به گفته منابع آگاه احتمال تغییر سیاست این گروه در این ماه بعید است.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم،  به نقل از رویترز، اوپک و گروه اوپک پلاس از امروز یک سری نشست‌هایی را آغاز خواهند کرد که به گفته منابع آگاه احتمال تغییر سیاست این گروه در این ماه بعید است.

اوپک پلاس در نشست گذشته خود در اوایل ماه جولای تصمیم گرفت تا به افزایش تولید بیشتری داشته باشد و ماهانه ۶۴۸ هزار بشکه در روز در ماه های جولای و آگوست تولید داشته باشد. رقم قبلی افزایش تولید این گروه ۴۳۲ هزار بشکه در روز بود.

واشنگتن ماه‌ها به اوپک فشار می آورد تا تولید خود را افزایش دهد تا بتواند جلوی بالا رفتن قیمت نفت را بگیرد. قیمت نفت در اثر تحریم های روسیه بالا رفته است.

با این حال، قیمت نفت به علت کمی عرضه و نگرانی در مورد اینکه اوپک ظرفیت مازاد کافی برای افزایش تولید بیشتر ندارد، همچنان در حال افزایش است.

عربستان و امارات، تنها دو کشوری در اوپک بودند که به نظر می‌رسید، ظرفیت مازاد جبران نبود نفت روسیه را دارند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه این هفته گفت، این دو تولیدکننده با افزایش بیشتر تولید مشکل خواهد داشت.

قیمت نفت امروز به مرز ۱۲۰ دلار در هر بشکه نزدیک شد.

قرار است جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ماه آینده به غرب آسیا از جمله عربستان سفر کند و انتظار می رود پس از این سفر ریاض میزان تولید نفت خود را افزایش دهد.

حداقل ۵ منبع آگاه در اوپک پلاس گفته‌اند که نشست این هفته بر تایید میزان افزایش تولید ماه آگوست تمرکز دارد و در مورد ماه سپتامبر بحث نخواهد شد.

دو نماینده دیگر گفتند، موضوع تولید پس از ماه آگوست ممکن است مطرح شود، اما مشخص نیست چه اقداماتی می‌تواند انجام شود./فارس

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا