اقتصادی

۳۴ درصد صادرات غیرنفتی کشور متعلق به تهران است

خبرمهم: معاون اقتصادی استاندار تهران گفت: ۲۴,۶ درصد از لحاظ ارزش و ۳۴ درصد از لحاظ وزنی صادرات غیرنفتی کشور متعلق به استان تهران است.

معاون اقتصادی استاندار تهران گفت: ۲۴,۶ درصد از لحاظ ارزش و ۳۴ درصد از لحاظ وزنی صادرات غیرنفتی کشور متعلق به استان تهران است.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم،  حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی در این حوزه بر مبنای آمار و اطلاعات دقیق احصا شده، اظهار داشت: مبنای تصمیم گیری ها در زمینه اجرایی کردن اهداف توسعه صادرات استان، آگاهی از میزان تولید و همچنین تولیدات صادر شده از استان است.

وی با تأکید بر ضرورت بازنگری در سامانه های رصد آمار و اطلاعات صادرات محصولات استان افزود: گمرگ با همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط نسبت به تدوین سازوکارهای لازم جهت افزایش دقت در این مقوله اقدام نمایند تا بتوان میزان کالای تولید شده استان که از سه گمرگ موجود صادر می شود به درستی احراز نمود.

معاون اقتصادی استاندار تهران در ادامه با اشاره به وجود ۷۰ درصد کارت های بازرگانی در استان تهران عنوان کرد: ۲۴,۶ درصد از لحاظ ارزش و ۳۴ درصد از لحاظ وزنی صادرات غیرنفتی کشور متعلق به استان تهران است.

عسگری با اعلام رشد ۵۰ درصدی صادرات استان تهران در سال ۱۴۰۰ افزود: در دو ماهه اول سال جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته صادرات استان ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به استقرار ۶۰ درصد شرکت های دانش بنیان و سهم ۶۲ درصدی شاغلین در بخش خدمات در استان تصریح کرد: سهم صادراتی خدمات استان در زمینه های علمی، فنی و مهندسی سهم قابل توجهی است که امیدواریم با اصلاح سامانه ها این بخش مهم از صادرات مغفول واقع نگردد./فارس

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا