اقتصادی

پیش‌بینی بورس اولین روز معاملاتی اسفند ماه / سیگنال‌های سیاسی مثبت برای بورس!

خبرمهم: شتاب حرکت صعودی بازار سهام در جریان معاملات هفته گذشته از بین رفت اما سیگنال‌های مثبتی مبنی بر از سرگیری مذاکرات بین ایران و آمریکا وجود دارد.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، در برهه زمانی کنونی اتفاقات سیاسی مهمی پیش‌روی بازار سهام قرار دارد و به عقیده کارشناسان تا زمانی که تکلیف خروج ایران از پروتکل‌ الحاقی و سیگنال‌های مثبت برای مذاکرات مشخص نشود بازار سهام روندی متعادل خواهد داشت. با این حال برخی اخبار غیررسمی حاکی از سیگنال مثبت برای ورود ایران به بازار نفت جهانی وجود دارد.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با بورس فردا گفت: سخنرانی امشب بایدن در رابطه با ایران تاثیر زیادی بر روند بازار سهام دارد و برخی اخبار غیررسمی نیز حاکی از لغو برخی تحریم‌ها برای ایران است و به نظر می‌رسد بازار سهام در جریان معاملات فردا روند مثبت خواهد داشت.

این کارشناس با اشاره به قیمت‌های جهانی گفت: قیمت نفت و مس به شدت افزایش پیدا کرده است و این موضوع می‌تواند باعث رشد نمادهای پالایشی، پتروشیمی و فلزات شود و همچنین اگر سیگنال‌ها مبنی بر بازگشت به پای میز مذاکره درست باشد گروه خودرویی می‌تواند پرچم‌دار شاخص هم‌وزن شود./تجارت نیوز

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا