فرهنگی

پازل معمایی مرگ بازیگر جوان

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرمهم، مرگ اشکان منصوری، حالا سوالات زیادی را برای خانواده‌اش به جا گذاشته است؛ مرگی که در ابتدا گفته شد بر اثر بیماری کلیوی بود و بعد نیز مشخص شد که بر اثر کرونا جان باخته است.

اما خانواده اشکان نظر دیگری دارند. آنهایی که هنوز هم پیگیر ماجرا هستند و می خواهند بدانند علت مرگ او چه بود. آنها معتقدند که اشکان بر اثر تزریق یک آمپول مرموز در بیمارستان جان باخته است.

برادرم حالش خوب بود

ایمان منصوری برادر اشکان است. پسری که هنوز مرگ برادرش را باور ندارد؛ چون آخرین‌بار با جملات امیدوارکننده برادرش روبه‌رو شده بود: «برادرم هیچ مشکلی نداشت. حالش کاملا خوب بود. داشت از بیمارستان ترخیص می‌شد. روز پیش از مرگش او را دیدم. با او صحبت کردم. می‌گفت حالم خوب است. خیلی خوشحال بود که قرار است مرخص شود. اما فردای همان روز خبر فوتش را به ما دادند. چیزی که برای من و خانواده‌ام سوال شده، این است که دو روز پیش از مرگ برادرم، چه آمپولی به او تزریق شد که پاهای اشکان ورم کرد؛ ورم آن قدر شدید بود که من شوکه شده بودم. وقتی از اشکان پرسیدم چه اتفاقی برایت افتاده گفت یک آمپول به من تزریق کردند، بعد از آن پاهایم ورم کرد و هر لحظه هم بدتر شد. پرستار و دکتر‌ها گفتند احتمالا به این آمپول حساسیت داری ولی خیلی زود خوب می‌شوی. اما برادرم دو روز بعد مرد؛ در حالی که کرونای او اصلا پیشرفته نبود. حالش هم خیلی خوب بود.»

ماجرا به یک نسخه مرموز برمی‌گردد؛ نسخه‌ای که برادر اشکان هزینه‌اش را به بیمارستان پرداخت کرد اما هرگز متوجه نشد که پول چه دارویی را می‌پردازد. فقط به او گفته بودند که باید دارویی به او تزریق شود.

تزریق یک آمپول مرموز

ایمان منصوری ۳۰ هزار تومان هزینه نسخه را واریز کرد. اما درست چند ساعت بعد متوجه شد پاهای برادرش ورم کرده است: «همان شب با برادرم تلفنی صحبت کردم. می‌گفت پاهایش به‌شدت ورم کرده و خیلی وحشتناک شده است؛ وقتی دلیلش را پرسیدم به من گفت که یک آمپول به او تزریق کرده‌اند. می‌گفت پرستار و دکتر احتمال می‌دهند که به خاطر حساسیت به این آمپول این طور شده‌ام. شاید هم آمپول اشتباهی تزریق شده باشد. فردای همان روز به دیدنش رفتم. برادرم حالش کاملا خوب بود. می‌گفت حتی از دستگاه اکسیژن هم استفاده نمی‌کند. سرحال بود. حتی بی‌حال هم نبود. همان روز به من گفت که دکتر قرار است آخر هفته او را مرخص کند. می‌گفت از بیمارستان خلاص می‌شود. برای همین خیلی خوشحال بود؛ اما وقتی پاهایش را دیدم تعجب کردم؛ ورم بسیار زیادی داشت. به او گفتم هنوز ورم پاهایت خوب نشده؟ گفت نه حتی از دیروز بدتر هم شده است ولی دکتر می‌گوید خوب می شود. اما وقتی فردای آن روز به بیمارستان رفتم، گفتند برادرم مرده است؛ در صورتی که اشکان حالش خوب بود. حتی دکتر به او گفته بود برای عمل جراحی آماده است.»

تست کرونای مثبت

تیرویید اشکان پرکار شده بود. درنهایت بعد از آزمایش‌های مختلف مشخص شد او در کلیه‌اش غده‌ای دارد که در حال رشد است. به گفته دکتر معالجش جای نگرانی نبود. با یک عمل جراحی غده از بدن خارج می‌شد.

همین شد که اشکان با پای خودش به بیمارستان رفت تا عمل جراحی انجام شود. «وقتی اشکان در بیمارستان بستری شد تا مقدمات جراحی فراهم شود به‌ دلیل تب بالایی که داشت دکتر بیهوشی اجازه عمل صادر نکرد. سه بار از او تست کرونا گرفتند اما هر سه تست منفی بود. همین موضوع باعث شد تا اشکان ۱۴ روز در بیمارستان بستری شود. درنهایت تست کرونایش مثبت و در همان بیمارستان به بیماری کرونا مبتلا شد. با این حال اشکان با وجود ابتلا به کرونا در وضعیت خوبی به سر می‌برد. در بخش، بدون استفاده از دستگاه اکسیژن خوب نفس می‌کشید. سطح اکسیژنش ۹۲ بود. حتی روزی که به دیدنش رفتم، پرستاران گفتند که اشکان از همه بیماران کرونایی سرحال‌تر است و حالش خوب است و بدون اکسیژن نفس می‌کشد.»

ورم شدید پا

حالا خانواده منصوری مانده‌اند؛ با غمی بزرگ و سوالاتی بی‌جواب. داغی که شوک بزرگی را به خانواده اشکان و دوستان و آشنایش بود. «از همان روزی که پاهای اشکان ورم کرد، می‌دانست که اتفاقی رخ داده اما کسی پاسخگو نبود. برادرم به دلیل یک توده کوچک به بیمارستان رفت، در حالی که مبتلا به کرونا نبود. هیچ تورمی هم در پایش وجود نداشت. حتی روزی که خبر فوتش را اعلام کردند، پرستاران گفتند که ما هم خودمان نمی‌توانیم باور کنیم که چنین اتفاقی رخ داده است. حالا هم ما نمی‌دانیم که باید چکار کنیم. اگر درخواست بررسی پزشکی قانونی را هم می‌دادیم، به دلیل اینکه علت مرگ کرونا بود، چندان ترتیب اثر داده نمی‌شد. حالا هم از مسئولان تقاضای پیگیری دارم تا اگر حقی از برادرم ضایع شده است، بی‌پاسخ نماند. من خودم از چند پزشک متخصص سوال کردم و آنها گفتند که هر چه بوده از همان تزریق آمپول بوده است. ما می‌خواهیم بدانیم که آن آمپول چه بوده و چرا به برادرم تزریق کرده‌اند. برادر من دیگر برنمی‌گردد. او جان باخته ولی باید دلیلش را بدانیم.»/شهروند

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا