اقتصادی

کاهش قیمت خودروهای وارداتی و داخلی در بازار

خبرهای فوری: اتحادیه خودرو: قیمت داخلی ها تا 8 میلیون و وارداتی ها تا 8 درصد کاهش یافت.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، میزان کاهش قیمت خودروهای وارداتی در مورد خودروهای زیر ۶۰۰ میلیون تومان تا ۸ درصد و خودروهای بالاتر از این رقم تا ۳۳ درصد است.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از کاهش ۱ تا ۸ میلیون تومانی قیمت در خودروهای تولید داخل خبر داد.

سعید موتمنی با بیان اینکه در خودروهای داخلی  ۱ تا ۳ میلیون تومان کاهش قیمت در بازار را شاهد هستیم ادامه داد: این کاهش قیمت در مورد خودروهای مونتاژی مانند هایما، سراتو ، اکسنت و .. نیز بین ۵ تا ۸ میلیون تومان می باشد.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: هم اکنون قیمت خودروی پژو ۲۰۰۸ از ۲۴۵ میلیون تومان به ۲۳۲ میلیون ، سراتوی سایپا از ۲۱۲ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون ، هیوندا اکسنت کرمان موتور از ۲۰۵ به ۱۹۲ میلیون تومان ، هایمای اس ۷ از ۲۰۵ میلیون به ۱۹۸ میلیون وهایمای اس ۵ از ۱۳۲ به ۱۲۸ میلیون تومان کاهش یافته است

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه خودروهای وارداتی چه میزان کاهش قیمت را در روزهای اخیر تجربه کرده است گفت: میزان کاهش قیمت خودروهای وارداتی در مورد خودروهای زیر ۶۰۰ میلیون تومان تا ۸ درصد و خودروهای بالاتر از این رقم تا ۳۳ درصد است.

کاهش قیمت ارز، فروش های روزهای گذشته خودرو سازان و عدم خرید و فروش خودرو در بازار در روزهای گذشته از جمله دلایل کاهش قیمت بود که از سوی رئیس اتحادیه خودرو عنوان شد.

موتمنی در ادامه با بیان اینکه دلالان نیز طی روزهای گذشته و به دلیل جلوگیری از زیان  خودروهای خود را روانه بازار فروش کرده اند گفت: دلالان مدت ها خودروهای خود را به بازار عرضه نکرده بودند که هم اکنون و برای جلوگیری از ضرر اقدام به عرضه خودروها در بازار کرده  که این موضوع  به همراه نبود مشتری از دلایل کاهش قیمت خودرو در بازار است. /عصرایران

بر اساس این گزارش قیمت برخی از محصولات داخلی بر اساس اعلام اتحادیه خودروی تهران در بازار مطابق جدول زیر است.

‫۳ نظرها

  1. قیمت هارو هفتاد درصد بالا بردند بعدیک میلیون میارن پایین اونم ماشین های گرون. .مسئولین بی تدبیر مچکریم منو اینهمه ارزونی محاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن