اجتماعیاستانیتهران
موضوعات داغ

همسر دوم نجفی: عاشق شدیم و ازدواج کردیم

خبرهای فوری: همسر دوم شهردار سابق تهران گفت: هر فردی می‌تواند عاشق شود و ازدواج کند، بنده عقدنامه دارم و حتی اگر صیغه هم بودم مشکلی نداشت. فاطمه دانشور عضو اصلاح‌طلب شورای چهارم در واکنش به این سخنان گفت همان بهتر که نجفی استعفا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدعلی نجفی  شهریور ماه سال ۹۶ شهردار تهران شد و اواخر اسفند به دلیل بیماری استعفا کرد و در ابتدای سال ۹۷ بهشت را ترک کرد.

در همان ایام موضوعات زیادی درباره استعفای نجفی مطرح شد. اما همسر جدید شهردار سابق تهران بعد از ۸ ماه پرده از حواشی برداشت و گفت: هر فردی می تواند عاشق شود و ازدواج کند، همه انسان ها تا زمانی که جان دارند حس دوست داشتن در وجودشان است.

وی در گفت و گو با کانال خبری امید مردم افزود: هر انسانی یک زندگی خصوصی دارد؛ چه آقای دکتر نجفی و چه هر شخصیت دیگری؛ درست نیست با کسی که واقعا اینقدر برای کشور و نظام زحمت کشیده است، اینطور رفتار کنند؛ با تمسخر صحبت کنند که ایشان چرا ازدواج کرده است.

خانم جدید آقای نجفی ادامه می دهد: یک عده می گویند اینها طلاق می گیرند و اختلاف سنی دارند، این حرف ها چیست؟ این سخنان را می گویند  تا به زعم خود برای تخریب دکتر نجفی نظرها را جلب کنند، متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه ای دکتر نجفی هستم در حالیکه من عقدنامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت.

وی با اشاره به تهمت هایی که به او و همسرش زده‌اند تاکید می کند: به ما تهمت زدند که ایشان روابط نامشروع داشته است، من قول می دهم به همه مردم تا الان من هیچ چیز بدی از دکتر نجفی ندیدم؛ اگر رسانه ای که ادعای شفاف سازی دارد و به همسر من تهمت زده که رابطه نامشروع داشته، من می گویم؛ اولا ایشان شاکی خصوصی ندارد و در ضمن من خودم قول می دهم اگر هر مشکلی بود؛ شفاف سازی کنم؛ ولی حق دیگران نیست در حریم  خصوصی ما وارد شوند.
میترا نجفی با اشاره به انتشار کلیپ صوتی از وی در فضای مجازی می گوید:  چند ماه پیش یک کلیپ در خارج از کشور ساخته شد که صداهای من را تقطیع کرده بریده بریده به هم وصل کردند تا مرا تخریب کنند در حالیکه واقعیت چیز دیگری بود.
همسر دکتر نجفی ادامه می دهد: تمام حساب های بانکی من و آقای دکتر نجفی قابل بررسی است، شفاف هستیم، بیایند و بررسی کنند ما هیچ چیز سیاهی در زندگی نداریم.
وی با اشاره به نحوه ازدواجش با دکتر نجفی تاکید کرد: آقای دکتر نجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و من هم بعد از مشورت با خانواده به ایشان جواب مثبت دادم، این زندگی سر گرفته است، دلیلی ندارد که عده ای دنبال حواشی باشند؛ هر موضوع و مسئله ای پیش بیاید با مدرک و سند از آقای دکتر نجفی در رسانه ها اعلام می کنم؛ ما اردیبهشت ۹۷ با هم ازدواج کردیم و متاسفانه بر اساس عکس زناشویی ما گفته اند چون رابطه نامشروع داشته با او ازدواج کرده است. تهمت زننده ها را به خدا واگذار می‌کنیم.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: واقعا اگر مردم منتظر اتفاقی هستند؛ هر مسئله ای از طرف آقای نجفی به عنوان خلاف باشد، من در رسانه ها اعلام می‌کنم.

بعد از انتشار این خبر فاطمه دانشور عضو سابق شورای شهر به صحبت های همسر دوم نجفی در ایسنتاگرام واکنش نشان داد و گفت: همان بهتر که نجفی استعفا کرد.

فاطمه دانشور عضو اصلاح طلب سابق شورای شهر تهران گفت: امروز در میان انبوه اخبار در رسانه های اجتماعی؛اظهارات خانم میترا نجفی همسر آقای نجفی شهردار پیشین تهران توجهم را جلب کرد؛ برخی استعفای جنجالی و پر از ابهام شهردار سابق تهران را به این خانم مربوط می دانند؛ خانمی که به گفته ایشان و با استناد به متن منتشر شده ظاهراً اردیبهشت امسال به عقد دائم آقای نجفی در آمده اند؛ خب! من خیلی به ارتباط این ماجرا و استعفای شهردار سابق وارد نمی‌شوم اما چیزی که برایم بعنوان یک زن و فعال اجتماعی حوزه توانمند سازی زنان و کودکان آسیب دیده مهم است نادیده گرفتن همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان است که احساسات، نجابت،  وفاداری و مهربانی‌شان نادیده گرفته می شود، زنانی که بیشتر عمر و جوانی خود را پای همسرانشان گذاشته اند و اکنون در میانه مصاحبه خانم میترا من مجال یافته ام تا در میانه این غوغا از سکوت آنها بگویم! متاسفانه این قصه سر دراز دارد و بسیار در سطح مدیران دولتی و خصوصی کشور دیده می‌شود، آشکار یا پنهان، موقت یا دائم! درد سهمگینی که هر چقدر به لایه های پایین تر جامعه می رویم اثراتش سخت تر و خرد کننده تر است.

وی بیان کرد: من با اثر این مصاحبه در حوزه سیاست و … کاری ندارم؛ این مصاحبه بسیار بی باکانه به قبح زدایی از ازدواج مجدد و چند همسری پرداخته است؛ امری که هر چند از نظر شرع و قانون پذیرفته است اما طرح این گونه اش در رسانه ها به هیچ وجه پذیرفته نیست و گویی ما در ایران می خواهیم همچون کشورهای حاشیه خلیج فارس باشیم!

دانشور گفت: متاسفانه این مصاحبه هرچند در دفاع از ازدواج رسمی و قانونی خانم و آقای نجفی در رسانه های اجتماعی منعکس شده و دفاع از این پیوند حق ایشان است؛ اما ظاهراً خانم نجفی دو نکته را فراموش کرده اند:
اول؛ یادشان رفته که به ترویج تعدد زوجات و قبح زدایی از آن پرداخته اند که در فرهنگ حاکم بر جامعه ما علی رغم عدم اشکال شرعی و قانونی، چندان پذیرفته نیست.
دوم؛ از تکریم و یاد کردن از همسر اول دکتر نجفی غافل شده اند و ظاهراً می خواهند خانه خوشبختی شان را که حقشان هست بر روی ویرانه های زندگی زنی دیگر از جنس خودشان بسازند و این عین بی اخلاقی است!

عضو سابق شورای شهر تهران گفت: همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان که درگیر ماجرای ازدواج مجدد همسرشان شده اند شاید چیزی نگویند؛ بسازند و دم نزنند اما من می گویم اولین حس و تجربه تلخی که برای این زنان و مادران رخ می‌دهد حس ناخوشایندی است؛ می شکنند و شاید به روی خودشان نیاورند اما آنها زن هستند و مملو از احساسات، کنار آمدن زن هم از جنس صبوری و مهربانی است؛ ازدواج دوم ، سوم و … تا زمانی که همسر اول وفادار ایستاده است را عین بی اخلاقی می‌دانم و دوست ندارم این مصاحبه زمینه ساز ترویج این رفتار در جامعه شود؛ پس میترا خانم! از شما به عنوان یک زن می خواهم کمتر مصاحبه کنید؛ چون دیدم خیلی با افتخار مصاحبه کرده اید و از کار خودتان و دکتر دفاع کرده اید، این حق شماست اما ای کاش به اثرات ویرانگر این مصاحبه و اثری که بر جامعه می گذارد هم فکر می کردید؛ نمی خواهم این ماجرا دلیلی شود برای دیگر آقایانی که آنها هم بخواهند چندهمسری پیشه کنند، و فردا جامعه و ما گرفتار اثرات آن در میان همسران و فرزندانشان باشیم، شاید بگویید من سیاه نمایی میکنم یا با شما مشکلی دارم؛ نه این روایت را اگر مثل من پای درد مددجویان و آسیب دیدگان در مهرآفرین بنشینید دیگر قضاوت بدی نخواهید کرد…

دانشور افزود: اما به عنوان عضو سابق شورای شهر تهران با جناب دکتر نجفی سخنی دارم؛ آقای دکتر! کار خوبی کردید که استعفا کردید! چون مردی که پای عهد با همسری که یک عمر به پایش نشسته نایستد پای عهدش با مردم و شهروندان شهرش هرگز نمی ایستد…

‫۹ نظرها

 1. احسنت خانم دانشمند که به حق سخن گفتید
  به نوبه خودم از شما و دیگر کسانی که مدافع حقوق زنان آسیب دیده هستند تشکر میکنم.
  امیدوارم همه راه درست انسانیت را در پیش بگیریم و احمقانه زندگی نکنیم.

 2. سلام
  منهم متاسفانه همین روندنابخردانه گریبانگیرم بااین فرق که
  من شهروندعادی بودم در بانک ملت با بیست سال سابقه کار و رسمی،متاسفانه از همسرم جدا شدم،وازدواج کردم مشکل خانوادگی ام رابه محل کار کشانده و اخراج شدم
  باداشتن ، دوفرزنددختر الان هم کار ندارم بیکارم ووفشارزندگی بقدری تاثیرگذار است که همسر دومم هم مجبوربه جداشدنمان کرد .

 3. دوستان اصلا ربطی به اصلاح طلب بودن یا اصولگرا بودن و این چیزایی که سر مردمو میشه باش گرم کرد نداره. این چیزیه که طبق آیه قرآن به مرد مسلمان اجازه داده شده که همزمان ۴ زن داشته باشه پس اشتباه از جایی دیگست.اشتباه اینه که بین انتخاب دین و انتخاب آیین و عرف ایرانی هنوز گیر کردیم.من هم مثل شما عرف ایرانی رو بهتر میپسندم.

 4. از آقایون اصلاحاتی وکارگزاران این تعدد زوجات بعید نیست تازه گارد روشنفکری ودفاع از حقوق زنان هم به خودشون میگیرن اگه این کارویکی از اصولگراها کرده بود حالا آقایون یقه که چه عرض کنم همه جای خودشون رو پاره میکردن

 5. آفرین به خانم دانشور عزیز که تمام قد از حقوق انسانی بانوان دفاع کردند واز ظلمی که هم جنس بر هم جنس روا میدارد گفتند.
  همین زنانی که (البته اگه بشه بهشون انسان گفت ) خود روی ویرانه زندگی دیگری با افتخار خانه میسازند، بیشتر از همسر اول در برابر تکرار همین ظلم برای خودشان بی تابی میکنند ونگرانند.هیچگاه نباید به کسی که خائن وبی وفاست اعتماد کرد حتی از سر ناچاری.

 6. سلام اینکه یک عده ای دین از نگاه شهوت نگاه میکنند
  یا چند همسری یا ثواب صیقه زیاد هست
  در صورت که این همه ثواب هست که پول کربلا رو بدهند به یک نیازمند بیمار و غیره خرج ثواب شهوت خود می کنند و اون خانم دوم هم برای پول و شهرت همسر این اقا شده نه چیز دیگری
  انشاالله که خداوند به همه ی ما شعورت سیاسی و معرفت الهی عنایت بفرمایید

 7. احسنت به تحلیل شما خانم دانشور، کاملا به حق سخن گفتید، همین آقایونی که دم از حقشون برا ازدواج مجدد میزنند و همین بانوانی که مرتکب این اشتباه شده و سعی در توجیه اشتباه خودشون دارند، بهتره یک لحظه تامل کنند و به این فکر کنند که اگر پدرشون هم به مادرشون این اجحاف رو میکرد و مثل خود این افراد رفتار میکرد آیا باز هم به ایشون حق می دادند؟؟؟!!!

 8. احسنت..خاک برسر این مردان کاین قانون مزخرف که باید باتوحه به تغییرات زمانی برداشته شود..گرچه مردان حالا باابنکارخود چندشوهری همسرانشان را هم رواج داده اند وجای شکوه وگله ای هم نبست..لتبد زن هم دل دارد دیگر😆😆😆😆😆👦👦👦

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن