بین المللی

نظرسنجی: ۶۰ درصد آمریکایی‌ها معتقدند ترامپ شایستگی دوباره رئیس‌جمهور‌ شدن را ندارد

خبرهای فوری: براساس نتایج نظرسنجی سی‌ان‌ان، اکثر مردم آمریکا معتقدند رئیس‌جمهور کنونی این کشور شایستگی آن را ندارد که برای بار دوم به این سمت برگزیده شود.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از نشریه آمریکایی هیل، نتایج یک نظرسنجی جدید که شبکه سی‌ان‌ان انجام داده است نشان می‌دهد بیش از نیمی از مردم آمریکا معتقدند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی این کشور، شایسته آن نیست که برای بار دوم به این سمت برگزیده شود.

نتایج این نظر‌سنجی که روز سه‌شنبه منتشر شد، نشان داد ۶۰ درصد آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند فکر نمی‌کنند ترامپ لیاقت انتخاب مجدد را داشته باشد و ۴ درصد نیز در این زمینه نظر نداشتند. این آمار نشان می‌دهد که مردم آمریکا از سال گذشته تاکنون همچنان نظر مساعدی نسبت به انتخاب مجدد ترامپ برای سمت ریاست‌جمهوری ندارد. در نظرسنجی پیشین نیز که از سوی سی‌ان‌ان برگزار شد ۶۳ درصد از مردم مخالف انتخاب مجدد ترامپ بودند.

به نظر می‌رسد در مقایسه با دو رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، باراک اوباما و جورج دبلیو بوش، ترامپ بیشترین میزان مخالف مردم با انتخاب مجدد را به خود اختصاص داده است. نظرسنجی گالوپ در سال ۲۰۱۱ نشان داد ۵۵ درصد مردم آمریکا مخالف انتخاب مجدد اوباما بودند. در سال ۲۰۰۳ نیز نظرسنجی این موسسه حاکی از آن بود که ۵۲ درصد معتقدند بوش لیاقت ریاست‌جمهوری آمریکا برای دور دوم را ندارد.

عملکرد ترامپ در دوره دو ساله ریاست‌جمهوری‌اش نیز نمره قابل قبولی در این نظر‌سنجی دریافت نکرده است. ۵۵ درصد از مردم گفته‌اند از عملکرد رئیس‌جمهور رضایت ندارند و آن را تایید نمی‌کنند.

آمار این نظر‌سنجی‌ها در حالی منتشر می‌شود که ترامپ بار‌ها آن‌ها را رد کرده و جعلی خوانده است. روز گذشته، پس از انتشار نتایج نظرسنجی واشنگتن‌پست-ای‌بی‌سی نیوز که مقبولیت ترامپ را ۳۸ درصد نشان داد، رئیس‌جمهور آمریکا آن را «نظرسنجی جعلی که دو رسانه خیلی بد و خطرناک» انجام داده است، نامید.

نظرسنجی سی‌ان‌ان در بازه زمانی ۵ تا ۹ سپتامبر (هفت تا دو روز پیش) صورت گرفت و حاشیه خطای آن ۳.۲ درصد اعلام شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن