استانیاصفهان

نرخ شیوع اعتیاد در استان اصفهان ۵۰ درصد میانگین کشور است

معاون امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: نرخ شیوع اعتیاد در استان اصفهان ۵۰ درصد میانگین کشوری است ولی همین میزان نیز برای پایتخت گردشگری ایران و شهری که گردشگران و گروه‌های مختلفی از کشورهای مختلف در آن حضور می‌یابند زیاد است.

به گزارش خبرهای فوری به نقل از تسنیم و استانداری اصفهان، سید نجیب حسینی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان اظهار داشت: نرخ شیوع اعتیاد در استان اصفهان ۵۰ درصد میانگین کشوری است ولی همین میزان نیز برای پایتخت گردشگری ایران و شهری که گردشگران و گروه‌های مختلفی از کشورهای مختلف در آن حضور می‌یابند زیاد است.

وی با بیان اینکه امروز یک تغییر نگرش در خصوص مواد مخدر در کشور ایجاد شده است، افزود: فعالیت بسیاری در سطح مدیران ایجاد شده است و بر همین اساس دستگاه‌های عضو ستاد خود دست به کار شده‌اند و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر به عنوان هماهنگ کننده فعالیت می‌کند.

معاون اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری افزود: از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده خواهیم کرد و با توجه به اینکه مسئولان ارشد کشوری موضوع اعتیاد را بعنوان یک موضوع مهم در دستور کار قرار داده‌اند، بهانه‌ای برای کم کاری وجود نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه با تفکر دولتی نمی‌توان موضوع اعتیاد را حل کرد، تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود و دولت باید در این مسیر تسهیل کننده باشد.

حسینی گفت: هر قدمی که مسئولان برای مبارزه با اعتیاد بردارند اول به خانواده و اقوام خود کمک می‌کنند چرا که هیچ فردی از اعتیاد در امان نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: مبارزه با اعتیاد هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری بلند مدت است و در آینده می‌تواند اثرات مثبتی داشته باشد.

معاون اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری به اجرای طرح کرامت نیز اشاره کرد و افزود: همه دستگاه‌ها موظف هستند که در این طرح کمک و همکاری داشته باشند و حداکثر در پایان سال باید خروجی این طرح را داشته باشیم و نقاط قوت و ضعف باید احصا گردد و از تمام ظرفیت‌ها برای اجرای این طرح استفاده شود.

افزایش ۶۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری

محسن مهرعلیزاده نیز در این جلسه، اظهارداشت: هر فرد در هرجایگاه و سمتی که قرار می‌گیرد مسئول آسیب‌هایی است که به نیروی کاری و فکری جامعه وارد می‌شود که حتی این موضوع می‌تواند عواقب اخروی هم را به دنبال داشته باشد.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های ذی‌ربط مکلف به ساخت انسانیت انسان‌ها و موثر بودن آن‌ها هستند و اگر در جایی کوتاهی کنند باید پاسخگو باشند.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه نباید تصور شود که فقط ستاد و شورای مبارزه با مواد مخدر باید برنامه‌ها را اجرایی کند، افزود: این ستاد و شورا هماهنگ کننده هستند و دستگاه‌ها موظفند که در حیطه وظایف خود زمینه رشد افراد را فراهم کنند.

وی به افزایش ۶۰ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: اگر میزان کشفیات را به عنوان درصدی از آنچه مصرف می‌شود تلقی نماییم این آمار بالا نگران کننده است.

مهرعلیزاده اجرای طرح کرامت در شهرستان فلاورجان را خوب ارزیابی کرد و افزود: در طرح‌های پایلوت باید به صورت پروژه محور با زمانبندی و هدف مشخص فعالیت کرد و براساس تفکراتی که برای اجرای طرح وجود داشته ارزیابی لازم انجام شود و برای دیگر مناطق مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در اسرع وقت زمان اتمام این طرح، هدف گذاری دقیق آن و حجم کاری دستگاه‌ها مشخص شود، افزود: در خصوص اعتبارات، مدیریت ارشد استان آمادگی کمک و همیاری را دارد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن