اجتماعی

نامه سرگشاده همسر مهناز افشار به طلبه بابلی

خبرهای فوری: یاسین رامین، همسر مهناز افشار، نامه‌ای سرگشاده به سیدغفار دریاباری، روحانی جوان بابلی را که از این بازیگر شکایت کرده است، منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی سایت خبرهای فوری، پس از بازنشر توییتی جنجالی و جعلی توسط مهناز افشار، و پس از شکایت سیدغفار دریاباری، طلبه بابلی، این بازیگر سینمای ایران تحت پیگرد قضایی قرار گرفت. اینک، یاسین رامین در نامه‌ای سرگشاده که ایران تایمز منتشر کرده، در باره این ماجرا توضیحاتی را داده است.

در بخش‌هایی از نامه یاسین رامین آمده است:

«چندی پیش توییتی در فضای مجازی منتشر شد که فحوای آن تبلیغ تن فروشی زنان و دختران این مرز و بوم بود و همسر بنده به عنوان یک زن ایرانی نسبت به آن واکنش داشت و جویای رگ غیرت مردان ایرانی شد. نکته قابل تامل این است که توییت مورد اشاره، به مدت شش روز در حال دست به دست شدن در فضای مجازی بود تا اینکه همسر بنده به دلیل عدم برخورد دستگاههای ذیربط، در این خصوص واکنش نشان دادند. در این بین حادثه کشته شدن یک روحانی همدانی، که ظهر همان روز و چندین ساعت قبل از توییت خانم افشار اتفاق افتاده بود، دستمایه طراحی ناجوانمردانه ای بر علیه ایشان شد! تروری که به گواه گزارشات و اسناد، چندین ساعت پیش از توییت همسر بنده صورت پذیرفته بود را به گردن ایشان انداختند!

– نخستین ابهام درباره شکایت جنابعالی با عنوان “نشر اکاذیب”، این است که در حالی که توییت مورد اشاره به نام شما نبوده و شما هم انتساب این اکانت به خود را تکذیب کرده اید، استفاده اکانت مورد اشاره از تصویر جنابعالی چه ارتباطی به خانم افشار پیدا می کند و باعث انگیزه شما در طرح شکایت از ایشان شده است؟ و متاسفانه نکته ای که تا این لحظه از سوی جنابعالی و رسانه های حامی شما مورد غفلت یا تغافل قرار گرفته است، محتوای پیام منتشر شده و انتساب آن به یک روحانی است!

[irp posts=”16888″ name=”حمله تند رائفی پور و دفاع جنجالی مادر شوهر مهناز افشار + فیلم”]

– در خصوص توییت منتشر شده چهار فرض محتمل است:

اول آنکه اکانت متعلق به خود جنابعالی بوده و جهت گریز از عواقب قانونی چنین پیام هایی، محتوا را با عکس خود ولی با نام دیگری منتشر کرده اید.

حالت دوم این است که “سید مصطفی حجازی” یکی از مریدان شماست و به این واسطه افکار شما را با عکس خودتان ولی به نام خویش منتشر کرده است.

فرض سوم هم اینکه اکانت مربوط به شخص ثالثی بوده که هیچ شناخت و ارتباطی با شما نداشته و صرفا افکار خودش را منتشر کرده است و از بد حادثه عکس جنابعالی را برای اکانت خویش پسندیده است؛ و حالت چهارم این است که اکانت مربوط به دشمنان شما بوده و با طراحی قبلی در صدد تخریب شما برآمده اند.

[irp posts=”16011″ name=”قتل طلبه همدانی چه ارتباطی با مهناز افشار دارد؟”]

در خصوص فرض اول و دوم اصل را بر صداقت شما می گذارم و آنها را از دایره محاسبات خارج می کنم. اما آنچه که رسانه های حامی شما انتخاب کرده اند گزینه چهارم؛ یعنی طراحی از پیش تعیین شده دشمنان می باشد.

این که چرا دشمن باید برای یک چنین موضوع حساسی جنابعالی را انتخاب کرده باشد، پرسشی است که اینجا مورد تحلیل بنده نیست زیرا که سخن امروز من با شما چیز دیگری است.

– سرعت اعجاب انگیز بازپرس محترم شعبه مربوطه بابل، در رسیدگی به شکایت یک طلبه جوان در خصوص یک اکانت جعلی و در نهایت “خبر کذب” رسانه های ویژه مبنی بر “صدور حکم جلب مهناز افشار“، ابعاد تازه ای به این موضوع بخشید.

شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد؛ هم بنده و هم خانم افشار، چند سالی است که در دوره ریاست پیشین قوه قضاییه از همین رسانه های ویژه به دلیل نشر اکاذیب در پردازش موضوع واردات شیر خشک های فاسد و کور و کشته شدن هزاران نفر شکایت کرده ایم، اما حتی دل نگرانی برای سلامتی هزاران نوزاد مورد ادعا هم باعث نشده است که با چنین سرعت و غیرتی به این شکایت ها رسیدگی شود، چه برسد به پیگیری! حال تصور بفرمایید ترکیب بار سنگین انواع اهانت های مربوط به چهار سال گذشته که به بهانه دروغین موضوع “شیرخشک های فاسد” صورت میگرفت، با موج جدید تخریب های امروز چه فضای سنگینی ایجاد کرده است!

[irp posts=”16590″ name=”مهناز افشار این روزها کجاست؟”]

– از تریبون امروز خود استفاده و از اتفاقات آینده پیشگیری کنید؛ اگر تا امروز از وجود چنین اکانت هایی با چنین مضامینی مطلع نبودید، امروز به لطف این جنجال‌ها آگاه شده‌اید! اگر موضع امثال جنابعالی صریح و شفاف باشد، هرگز کسی به خودش اجازه نخواهد داد در پس تصویر یک طلبه یا روحانی، به زبان پارسی تبلیغ و ترویج تن فروشی به سبک “جهاد النکاح” داعشی را نماید! شوربختانه نه صدا و سیما و نه هیچ یک از رسانه‌های حامی شما نه تنها تا این لحظه از محتوای توییت منتشر شده اعلام برائت نکرده‌اند، بلکه صدا وسیما با شیطنت غیر مسوولانه خود از احساسات جریحه دار شده دختر تازه عروس آن روحانی شهید بی شرمانه در راستای تهییج هر چه بیشتر فضای عمومی سو استفاده می‌کند و اصلا در نظر نمی‌گیرد که به عنوان یک رسانه ملی اولا باید معیار رفتارش بی طرفی و مواضع رسمی قوه قضاییه باشد، و ثانیا مسوول ایجاد حس امنیت در جامعه است و نه اشاعه دهنده هرج و مرج و بی قانونی.»

‫۱۰ نظرها

 1. در پاسخ به این آقای همسر افشار
  اول اینکه این نوع اکانتها کاملا مشخصه جعلیه و کسی که عامدانه جهت تهییج قشر به ظاهر غیرتی و لات جامعه این را منتشر می کند و یا امثال آن سلبریتی ها که عامدانه و جاهلانه با ری توییت و انتشار دوباره حداکثری از پیج خود باعث این ناهنجاری می شوند قطعا ولدالزناهستند .
  ثانیا بال و پر دادن و واکنش نشان دادن به این اکانت های مضحک و احمقانه حماقتی دیگر است .
  ثالثا لطف کنید جلوی زنتون را اگه واقعا بهش اشراف دارید و از اختیاراتتون خارج نیست بگیرید تا تو هر سوراخی سرشون را وارد نکنند .
  رابعا امثال شما که از دین و غیرت و حیا و عفت اسلامی به دورید . چطور می دونید این نوع خزعبلات یک بی ناموسی است و عالم دینی حتی کم سوادش نمی داند ؟؟؟. شما ها نمی دانید شرط ازدواج دوباره یک فرد نگه داشتن سه پاکی یا سه ماه عده هست ؟؟؟؟ ولی این ابتدایی ترین مسئله در دین و مروجان شیعی است و کسی که واقعا اهل دین و تقوی است میداند و می فهمد این خزعبلات و کثافت کاری جعلی از کجا آب می خورد . و دفاع بد و ایجاد تنفر در دین و مذهب نام دارد .
  خدا به حساب همه رسیدگی خواهد کرد و جواب تهمت های تاروا را خواهد داد .

 2. هنرمندان کشورمون دو دستن:دسته اول با شعور,باشخصیت,فهمیده,دسته دوم همه چیز دان,بیحجاب,بی شخصیت,احمق,مسخره ,طلاق از همدیگه و…
  خدا در لحظه جان دادن,شب اول قبر و…خوب میتونه تلافی کنه!البته اگه به این مسائل معتقد باشن

 3. مهناز افشار یک بازیگر مثل هزارت بازیگر ایرانی است، صرف بازیگر بودن دلیل بر اظهار نظر های مختلف در مورد مباحث مختلف نیست چراکه اظهار نظر را تنها کسانی میکنند که اولا سواد کافی دارند، دوما تجربه های ارزشمند در مورد مسائل اجتماعی دارند و ثانیا کارشناش ان مسئله به شمار میروند، مهناز افشار کارشناس پزشکی نیست ، چرا در مورد داروهای مسئله دار تبلیغ کزده؟؟؟؟ ، البته این تنها مورد از دخالتهای او در مسائل غیر مربوط به او نیست، این فرد متخصص کدام رشته هست، صرف بازیگر بودن که دلیل بر روشنفکری و کارشناسی و مقام و منصب و جایگاه برای اظهار نظرهای غیر کارشناسی نیست، دفاع همسر افشار از او طبیعی اما کاملا غیر منطقی و غیر مستدل بوده و صرفا حمله یکجانبه به صداوسیما است تا بدینوسیله نقش مخرب همسرش در جنجال اخیر را کم اهمیت جلوه دهد، بغض شدید او از روحانیت و دستگاه قضا و صداوسیما نمیتواند عمل مجرمانه همسرش را لاپوشانی کند، برخورد با افراد بی سواد در حوزه های تخصصی لازم است تا اراجیف انها امنیت جامعه را به خطر نیاندازد، به نظر میرسد رسیدگی به سایر اتهامات وارده به مهناز افشار و جلوگیری از جوسازی های رسانه ای همسرش درس عبرتی برای امثال کسانی است که خود را عقل کل و روشنفکر و دارای جایگاه کارشناسی میدانند.

 4. بهتره خفه خون بگیری و چرت و پرت نگی تا تو دادگاه همه چیز معلوم بشه! بیشرفی که شیر خشک آلوده و تاریخ گذشته به کودکان ملت میده زر اصافی نباید بزنه

  1. متاسفانه متدینین بی ادبی مثل شما که دهنشون پر شده از کثافت و حرفهای معمولیشون هم با ناسزا همراهه ، آبروی دین و دینداری رو بردن

  1. دقیقا، البته اون تیکه اش که اشاره کرد قتل طلبه همدانی قبل از توییت مهناز افشار بوده (اگر راست باشه) جزو مطالب قابل پذیرشش بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن