بین المللی

مسکو به آمریکا درباره استقرار تسلیحات اتمی در اروپا هشدار داد

مدیر بخش کنترل سلاح و عدم اشاعه وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، استقرار تسلیحات اتمی در اروپا توسط آمریکا، به معنی آمادگی برای استفاده از آن با کسب اجازه از کشورهای غیر اتمی اروپاست.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر ارماکوف، مدیر بخش کنترل سلاح و عدم اشاعه وزارت خارجه روسیه گفت: متأسفانه برخی از کشورهای وابسته به واشنگتن وانمود می‌کنند که چیزی در شرف وقوع نیست یا حتی از بیان این ذهنیت درباره ماهیت تحریک‌آمیز این مساله نیز هراس دارند که در قرن ۲۱ یک آمادگی برای استفاده از سلاح اتمی با حضور کشورهای غیر اتمی در قلمروی اروپا وجود دارد.

به گفته این دیپلمات روس، این غیرممکن است که درباره تقویت وضعیت عدم اشاعه اتمی در زمانی صحبت کنیم که کشورهای متمدن اروپایی خود را در آستانه یک فاجعه اتمی و نابودی کامل قرار می‌دهند.

در مارس سال جاری میلادی، نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که شش بمب‌افکن بی -۵۲ را در اروپا مستقر کرده است. این اقدام از سوی کرملین به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

در آوریل هم ولادیمیر ارماکوف گفته بود که رزمایش‌های آمریکا با حضور تجهیزات اتمی ممکن است به رویدادهای فاجعه آمیزی منجر شود و اروپا باید خطرات حضور در چنین اقدامات احمقانه‌ای را تشخیص دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن