اجتماعی

ماجرای برخورد راننده اسنپ با دختر بی حجاب چه بود؟ / راننده:توییت منتشر شده نقض حریم شخصى من بود

خبرهای فوری: یکی از رانندگان اسنپ، مسافر خود را به دلیل رعایت نکردن حجاب از ماشینش پیاده کرد. راننده از مسافر خود خواسته بود تا حجاب را رعایت کند که با واکنش منفی مواجه شده بود.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرهای فوری، روز گذشته یکی از رانندگان اسنپ، مسافر خود را به دلیل رعایت نکردن حجاب از ماشینش پیاده کرد. راننده از مسافر خود خواسته بود تا حجاب را رعایت کند که با واکنش منفی مواجه شده بود. پس از چند ساعت مسافر مذکور با انتشار تصاویر و مشخصات راننده در صفحه شخصی خود در توییتر از مسؤولان اسنپ خواست تا این راننده را اخراج کنند.

این توییت با ‌واکنش های موافق و‌ مخالف کاربران مواجه شد. بیشتر کاربران معتقد بودند که راننده اسنپ نباید تاوان رعایت نکردن قانون توسط این خانم را بدهند و تهدید کردند که در صورت اخراج این راننده، اسنپ را تحریم می کنیم. چند ساعت بعد مسافر اسنپ در توئیت جدیدی مدعی شد که مسولان اسنپ در تماس با وی، از او دلجویی کردند.در همین راستا،اسنپ در اطلاعیه ای به این اتفاقات واکنش نشان داد. در اطلاعیه اسنپ آمده است:

طبق قوانین اسنپ، کاربران متعهد به رعایت قوانین اسلامی، اخلاقی و اجتماعی هستند. همچنین حفظ حریم خصوصی کاربران و عدم انتشار اطلاعات شخصی هر یک از طرفین از دغدغه‌های مهم اسنپ محسوب می‌شود.

در صورت بروز اختلاف بین هر یک از کاربران مسافر و راننده، اسنپ با تمام امکانات خود (از جمله مرکز تماس ۲۴ ساعته، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجی‌گری) نهایت تلاشش را در جهت حفظ رضایت هر دو طرف و رفع اختلافات ایجاد شده به کار می‌گیرد.

بر همین اساس، در این مورد نیز صحبت‌های لازم با هر یک از طرفین انجام شده است. از کاربر راننده بابت انتشار اطلاعات شخصی‌شان دلجویی به عمل آورده‌ایم و ایشان با رضایت شخصی‌شان در ناوگان اسنپ به فعالیت خود ادامه می‌دهند. علاوه بر آن، رعایت اصل مشتری‌مداری اقتضا می‌کرد که پس از ذکر شرایط و قوانین اسنپ، از مسافر نیز به دلیل ناتمام ماندن سفرشان دلجویی شود.

راننده: اسنپ باید از حقوق راننده‌اش دفاع کند/ توییت منتشر شده نقض حریم شخصى من بود

«سعید عابد» راننده ۵۴ ساله اسنپ که بازنشسته است و این روزها برای کسب درآمد بیشتر در اسنپ مشغول است به خبرنگاران درباره این اتفاق گفت:«روز ۱۶ خرداد برای من تقاضایی از سمت این خانم در شهرک قائم تهران آمد که من آن را پذیرفتم. وقتی رسیدم، این خانم همان ابتدا در خیابان بدون روسری بود و من به خودم گفتم طبق روال گذشته وقتی سوار ماشین شد از ایشان تقاضا می‌کنم که به خاطر جریمه نقدى که برای ماشین‌هایی که چنین تخلفی دارند انجام می‌شود، روسری‌اش را سر کند. هنوز ۱۵۰ متر از محل سوار شدن خانم فاصله نگرفته بودیم که من از ایشان تقاضا کردم که روسری خود را سر کنند. اما ایشان با لحن تندی گفتند که شما بهتر است در کار دیگران دخالت نکنید و رانندگی‌تان را بکنید. بعد از شنیدن این جمله من نگه‌ داشتم و گفتم که با این حساب من نمی‌توانم شما را برسانم و دقیقا همان بلوار قائم و در حالى که تنها ۱۵۰ متر از مبدا فاصله گرفته بودیم، نگه داشتم که خود خانم از ماشین پیاده شدند و من از ایشان نخواستم از ماشین پیاده شوند. حتى گفتم که مى‌توانم ایشان را به مبدا برگردانم.»

آقای عابد درباره ادامه برخورد این خانم درباره تقاضای سرکردن روسری اضافه کرد:«بعد از پیاده شدن این خانم به من گفت که من با اسنپ تماس می‌گیرم و شکایت می‌کنم. من هم گفتم که حتما این کار را بکنید و من هم این کار را انجام می‌دهم. اما بعد از آن با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و به پلیس گفت که یک نفر در بلوار قائم با این شماره پلاک مزاحم من شده است. من هم همان موقع به پلیس زنگ زدم و ماجرا را شرح دادم که پلیس گفت همانجا بمانید تا مامور بیاید. اما خانم بعد از این تماس سوار یکی از ماشین‌های عبوری شد و رفت. من هم نیم‌ساعت منتظر ماندم و وقتی دیدم پلیس نمی‌آید به ناچار رفتم. همان لحظه با پشیبانی اسنپ تماس گرفتم و اپراتور پشتیبانى به من گفت شما کار درستى انجام دادید و طبق قوانین رفتار کردید»

این راننده اسنپ درباره منتشر شدن اسم و مشخصاتش ادامه داد:«تا پیش از انتشار این توییت توسط رفتار این خانم به جز خانواده، هیچ‌کس از اقوام و آشنایان نمی‌دانست که من در اسنپ هستم و الان همه از این موضوع با خبر شدند و تماس‌های متعددی در این باره میان دوست و آشنا داشتم. من در طول این مدت که در اسنپ مشغول بودم حتی درخواست افرادی که در نزدیکی محل سکونت اقوام و دوستانم زندگی می‌کردند را قبول نمی‌کردم اما حالا این خانم با این کار همه را با خبر کرد. البته من شرمنده نیستم. من بازنشسته هستم و مثل خیلی‌های دیگر که در این شرایط اقتصادی نیازمند درآمد بیشتر هستند، در اسنپ مشغول شدم.»

آقای عابد درباره ادعای خانم مسافر مبنی بر معذرت‌خواهی اسنپ نیز پاسخ داد:« من دقیقا قانون کشورم و حتی قانون اسنپ را به ایشان تذکر دادم اما این خانم حریم شخصی مرا فاش کرده‌ است. اگر این خانم برای تمام شدن ماجرا این حرف را زده که هیچ، اما اگر واقعا اسنپ از ایشان عذرخواهى کرده باشد که نمی‌دانم باید چه بگویم. اتفاقا اسنپ باید از حقوق راننده‌اش دفاع کند که یک مسافر  حقوق راننده را نقض کرده‌ است.» /فارس

‫۴ نظرها

  1. فکرش را بکنید فلان آدم از فلان فروشگاه تلگرامی یک پیراهن ۸۰ تومنی یا هر چیز دیگر خریده و جایزه این خرید ۱۰ هزار تومان هم بن مجانی اسنپ گرفته، خوب وقتی که این آدم سوار ماشین میشود دیگر راننده را داخل آدم حساب نمیکند، حالا راننده به هر علت اعم از سیگار کشیدن یا.. به مسافر اعتراض کند، مسافر به راننده امتیاز منفی داده و در نتیجه از سوی اسنپ اخراج میشود.دلیل اصلی مشکلات روزافزون اسنپ و تاپسی و انتقال این مشکلات به فضای عمومی کشور، این است که چون برای استخدام راننده و تهیه ماشین زحمتی نکشیده و سرمایه ای جز چند عدد کامپیوتر نگذاشته اند ارزشی برای راننده قابل نبوده و این طرز برخورد را به مسافرین هم تسری میدهند. آیا نباید مرجعی در این مملکت پیدا شود و از اسنپ و تاپسی بپرسد شما که روزانه از صدها هزار راننده و میلیونها سفر ۱۵% پورسانت میگیرید و روزانه میلیاردها تومان درآمد دارید! آورده شما چیست؟ چه تعهدی در مقابل راننده و مسافر خود دارید؟!؟ یک مغازه دار معمولی در یک خیابان فرعی تهران ریسک و سرمایه اش از اسنپ و تاپسی بیشتر است. دولت و شهرداری‌ها باید فی المثل اسنپ و تاپسی را موظف کنند برای راه اندازی سرویس در هر شهر علاوه بر رویه فعلی، تعدادی خودرو ملکی یا استیجاری (فی المثل در تهران ۱۰۰۰ عدد) نیز تهیه و بجای استثمار راننده و جنگ و دعوا، از جوانان متأهل و بیکار استخدام کنند. آنوقت آقایان اگر حداقل قسمتی از سرمایه از خودشان باشد، لااقل فکری برای این اوضاع میکنند.

    1. خخخخ اصلا اطلاعات نداری نظر نده ارزش نداشت تا آخر بخونم فقط بگم ، ۱ همون نظر سنجی که برای راننده هست برای مسافر هم هست و اینکه تو میدونی قیمت یه سرور چنده که میگی چند تا دونه کامپیوتر؟ برو اطلاعات ببر بالا

  2. سلام اگراسنپ واقعامیخواددرست برخوردشوداول بایدخودش رااصلاح کندهرکسی ازراه میرسه رانندگان عجیب غریب استخدام میکندرانندگانی بارهامشاهده کردیم باوضع نامناسب وحتی بالباسهای چسبان اقدام به جابجایی میکنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن