اقتصادی

قیمت گوشت قرمز کاهش می یابد

خبرهای فوری: رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور پیش بینی کرد: با وفور عرضه گوشت های وارداتی و دام زنده گوسفندی تولید داخل از خرداد و تیرماه امسال، قیمت گوشت قرمز کاهش می یابد.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، «منصور پوریان» گفت: با توجه به افزایش بارش ها در ابتدای امسال و وضعیت مناسب تامین آب و علوفه مورد نیاز دام، امسال با وضعیت خوب تامین علوفه و دام مواجه هستیم.

وی اظهارداشت: تداوم در واردات و عرضه گوشت قرمز موجب کاهش قیمت ها شده به طوری که اکنون قیمت هرکیلوگرم دام زنده گوسفندی بین ۳۴ تا ۳۵ هزارتومان، گوشت گرم گوسفندی وارداتی با ارز نیمایی ۷۶ هزارتومان و لاشه گوشت گوسفندی تولید داخل درب قصابی ها بدون دنبه بین ۸۰ هزار تا ۸۵ هزارتومان است.

به گفته وی، پیش از این قیمت هر کیلوگرم دام زنده ۴۰ هزار تا ۴۲ هزارتومان و لاشه گوشت گوسفندی تولید داخل بیش از ۹۰ هزارتومان بود.

وی تصریح کرد: واردات گوشت گوسفندی گرم با ارز نیمایی، موجب رقابت بین عرضه گوشت وارداتی و تولید داخل شده تاجایی که کاهش فاصله قیمت و حتی پایین آمدن قیمت ها را در پی دارد.

رئیس شورای تامین دام گفت: به دلیل واردات با ارز نیمایی دیگر محدودیتی در عرضه گوشت قرمز به شکل تنظیم بازاری و در مراکز خاص نیست بلکه گوشت وارداتی با ارز نیمایی در همه فروشگاه ها حتی قصابی ها قابل عرضه است که وفور در عرضه می تواند در کاهش قیمت ها تاثیرگذار باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن