حوادث

قاتل میترا استاد چه کسی است؛ نجفی یا شخص دیگر؟!

۱- میترا استاد، زن جوانی که لابد هزاران آرزو در زوایای ذهن خود داشت اکنون در گورستان بهشت سکینه کرج زیر خروارها خاک آنها را به گور برده است و در این میان برخی رایزنی‌ها که عمدتا بر مبنای سلایق قشرهای مختلف جامعه است پیش از همه نمود پیدا کرده و بعضا این اظهارنظرها هر یک فصل جدیدی را برای راز گشایی از این جنایت که در وقوع آن تردیدی وجود ندارد می‌افزاید.

۲- در نگاه اول به این پرونده که پس از قتل لاله سحرخیزان، همسر ناصر محمدخانی و قصاص شهلا به سوژه پررنگی در فضای رسانه‌ای تبدیل شده، باید اذعان کرد، آقای نجفی با صراحت به قتل اعتراف کرده و حتی صحنه قتل میترا استاد در برج آرمیتا را  با حضور قاضی ویژه قتل و کارآگاهان شعبه ۱۰ پلیس آگاهی بازسازی کرده و پرونده وی همچنان در شعبه ۱۰ دادسرای جنایی تهران در حال پیگیری است و به عقیده نگارنده در آینده ای بسیار نزدیک این پرونده برای رسیدگی وی که عامل جنایت به دادگاه کیفری استان تهران ارسال خواهد شد.

۳- بر اساس قانون در پرونده قتل ۳ مولفه وجود دارد که با استناد به آن قاضی حکم می‌کند. ۱- دلایل و مدارک جرم شامل آلت قتاله شاهدان عینی و… ۲- اعتراف صریح متهم و بازسازی صحنه جنایت ۳- علم قضایی که در این پرونده به نوعی تمامی مولفه‌ها وجود دارد اما به عقیده نگارنده که عمر حرفه‌ای خود را در حوزه حوادث سپری کرده است، اطلاع رسانی شتاب زده این پرونده در حال حاضر نیاز به اقناع اذهان عمومی جامعه دارد و چه بسا بروز شایعات و ابهامات مختلف عملا کار را بسیار سخت و مشکل کرده است.

۴- ابهامات این پرونده به قدری زیاد است که موجب این نگرش شده که هر کس خود را در این زمینه صاحب نظر دانسته و بدون توجه به نتیجه تحقیقات نقطه نظرات خود را در فضای مجازی، رسانه‌های دیداری و شنیداری و…. اعلام می‌کند. اما نباید از نظر دور داشت که برخی از این ابهامات نیازمند شفاف‌سازی بسیار جدی است.

برای نمونه: آیا براستی ردپای فرد دیگری که گفته می‌شود از نزدیکان آقای نجفی است وجود دارد؟!

آیا نجفی که خود را عامل جنایت معرفی می‌کند برای نجات این فرد خود را آگاهانه قربانی کرده و قتل را به گردن گرفته است؟

چرا در تحقیقات اولیه سلاحی که جزیی از ابزار جنایت است در دستان یک خبرنگار قرار می‌گیرد و…؟

آیا این قتل یک بازی سیاسی است و به قصد انتقام از یک جناح سیاسی این سناریو نوشته شده است؟

چگونه عامل جنایت وقتی به قم سفر می‌کند فردی از پشت سر از او عکس می گیرد، عکاس این صحنه چه کسی بوده است؟

چرا قبل از نجفی دختر وی و فردی که عنوان می‌شود راننده وی بوده است در محل جنایت حضور داشته‌اند؟

چرا در حضور خبرنگاران در شعبه ۱۰ داد سرای جنایی، نجفی موضوع وابستگی امنیتی «میترا استاد» را (که از سوی نهادهای امنیتی تکذیب شد) مطرح می‌کند و از ادامه پاسخگویی طفره می‌رود؟

چرا…

بدیهی است از این چراها در این پرونده به وفور وجود دارد، اما نباید فراموش کرد، هیچ تفاوتی میان یک قاتل که از شهرت بی بهره است با آقای نجفی که با صراحت به قتل اعتراف کرده وجود ندارد راه برخی بدسلیقگی‌ها از جمله پذیرایی از وی در دفتر فرمانده پلیس آگاهی تهران و مواردی از این دست موجب شده تا به این ابهامات بیش از پیش دامن زده شود اما فراموش نکنیم در کنار تمامی این موضوعات که می‌توان به اندازه یک کتاب ابهام برای آن نوشت و کمی دورتر از ما زنی با هزاران امید و آرزو تنها فرزندش را تنها گذاشت و قربانی یک تراژدی بسیار دردناک شده است که دو سر آن برای نجفی باخت بوده است. /خبرآنلاین

‫۷ نظرها

 1. آرزو!!!!
  این سوال جوابشو بخودتون بدین:
  باچه نیتی پاشو تو زندگی روتین یه زنو شوهر گذاشته بود؟!
  بیچاره نجفی رو هم تباه کرد

 2. کلیله. دمنه داستان شیر شکار شتر.دلا غافل زسبحانی چه حاصل اسیر دست شیطانی چه حاصل.در روزگاری که روباه میخواست شیر گول بزنه شتر اونو پند داد اونو فهمیدن این دو تا….

 3. جنون قدرت طمع ثروت اسیر شهوت محصولش همینه چه پند آموز بعد از سی سال این شعر تو یادم مونده دلا غافل سبحانی چه حاصل اسیر دست شیطانی چه حاصل….عاقبت این داستان روشنه بقایش رو حسینی بای خواهد گفت ….یکی اسیر خاک دیگری اسیر قانون. از این جور نابغه ها تو دنیا زیادند که افراد مشهور سیاسی ورزشی سینمایی ….رو شکار میکنن و خوب برداشت میکنن.اما نابغه داستان ما طمعش بیشتر از کرم صاحب خانه بود .الان دودستی کفن رو بچسب که بیشتر اذیت نشه درود بر اون که خوب نفهمید که شتر با یه شعر شیر رو نصیحت کرد.

 4. زنی با هزاران امید و آرزو؟؟؟؟ بله خب آرزوی به جیب زدن پول و اموال نجفی، آرزو و شاید هم وعده پست های دندانگیر دولتی، آرزوی گرفتن حقوق مناسب امنیتی …. کاملا درست نوشتید

  1. شمال حتما خودت همچین ذاتی داری همچین انسانی هستی و از مدم پول زور و به دنبال پول آقایون هستی که این خدا بیامرز رو هم عیت خودت میبینین و اینقدر بی فرهنگ هستی که نمیدانی پشت سره کسی مرده غیبت گناه بزرگیست اگر ازاد شد آقای نجفی بره بهش پیشنهاده ازدواج بده وخودت دارایشو بالا بکش

  2. عجب
   بعد تو خانوم مارپلی یا شخصا مقتول اینارو بهت گفته؟
   نکنه هووی جدید اون خدا بیامرزی و خود نجفی همه ی اینارو بهت گفته؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن