فرهنگی

سکوت در برابر عربده‌های تتلوی دهن‌آلوده

خبرهای فوری: امسال قرعه اشاعه بی فرهنگی به تتلو افتاد، در کنسرت تفلیس گرجستان، آن هم در فجیع ترین شکل ممکن و با نمایشی تمام عیار از بی بندوباری و فحاشی و رکیک ترین الفاظ.

به گزارش بخش فرهنگی سایت خبرهای فوری، فرنگیس شنتیا نوشت: اگر تا همین چند سال قبل، نوروز به عنوان آیینی ملی فرصتی برشمرده می شد برای شناساندن فرهنگ و هویت ایرانی به دیگر ملت ها، امسال نه تنها بی رنگ و بو تر از همیشه از کنار آن گذشتیم بلکه باز هم مجالی داده شد به عده ای که تا پا از محدوده جغرافیایی ایران بیرون می گذارند، افسار پاره کرده و ناهنجار هر آن چه برای سرشکستگی ایران و ایرانی از دستشان بر می آید انجام دهند.

مثل زامبی های تلو تلو خوران  در بد نام ترین محله ها و قمارخانه بچرخند، عکس و فیلم به اشتراک  بگذارند و چند روز دیگر ساک خود را ببندند و به آغوش وطن بازگردند آن هم بدون ترس و واهمه از هیچ بازخواست و بگیر و ببند .

امسال البته قرعه این اشاعه بی فرهنگی به تتلو افتاد، در کنسرت تفلیس گرجستان، آن هم در فجیع ترین شکل ممکن  و با نمایشی تمام عیار از بی بندوباری و فحاشی و رکیک ترین الفاظ.

از کنسرت  بی تماشاگر تا پاتوق حشیشی ها 

تابستان سال گذشته بود که کنسرت تتلو در استانبول پس از تبلیغات فراوان در اینستاگرام، به دلیل عدم استقبال از پیش فروش بلیط ‌ها، ‌لغو شد. کنسرتی بی تماشاگر که آخرین امیدهای تتلو بعد از خروج  از  ایران را کم سو و کم سو تر کرد اما در کنسرت چهارم فروردین امسال تتلو در گرجستان  که شرکت آونگ تدارک آن را بر عهده دار داشت و در تبلیغات خود، تتلو را «خوش استعداد ترین خواننده ایران» معرفی کرده بود، مساله بهت آور، آزاد بودن حشیش و سیگار و گل بود. نعره های پر نشئه زنانه و مردانه ای که پس از هر فحاشی رکیک تتلو بلند و بلند تر می شد، کاملا از حال غیر عادی تماشاگران این کنسرت حکایت داشت. پاتوقی گیج کننده از فحاشان و موادی ها که حالا صدای اعتراض مردم گرجستان را هم درآورده است.

واکنش عمومی نسبت به کنسرت تتلو تا جایی پیش رفت که جمعی از مردم گرجستان در مقابل سفارت ایران در تفلیس تجمع و به رفتارهای خارج از عرف این خواننده اعتراض کردند.

[irp posts=”565″ name=”کم محلی مردم به امیر تتلو، او تنها ماند و کنسرتش هم لغو شد!”]

پاسخ سفارت ایران به اعتراض گرجستانی ها 

سفارت ایران در پاسخ به اعتراض مردم گرجستان‌ ضمن ابراز تاسف از رفتارهای خارج از اخلاق و قانون این به اصطلاح  خواننده ایرانی اعلام کرد: «نظر به رنجش و واکنش گروهی از مردم گرجستان که به دنبال برخی برگزاری کنسرت در شهر تفلیس ایجاد شده است، سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس ضمن ابراز تأسف از اقدام انجام شده و به منظور آگاهی افکار عمومی اعلام می ‌نماید: این سفارت و دولت ایران هیچ گونه ارتباطی با سفر و برگزاری کنسرت این فرد در تفلیس نداشته و از عاملان سفر و برگزار کنندگان کنسرت مذکور کاملاً بی‌ اطلاع می ‌باشد. شایان ذکر است فرد مذکور در حال حاضر به دلیل جرایم مرتکب شده دارای پرونده قضائی در ایران می ‌باشد. مردم فهیم گرجستان به طور شایسته از روابط دیرینه تاریخی، دوستانه و پیشینه فرهنگی دو ملت آگاه بوده و قطعاً حساب رفتارهای غیر اخلاقی و ناهنجار برخی افراد بزهکار که آگاهانه و یا ناگاهانه با بی‌احترامی به ارزش های اخلاقی، فرهنگی و قوانین و مقررات دو کشور اسباب رنجش خاطر و واکنش منفی افکار عمومی دو ملت را فراهم می‌ آورند از فرهنگ و تمدن دیرینه ایرانی جدا دانسته و آن را نمونه ‌ای از جامعه اخلاق‌ مدار ایرانی نمی ‌داند. بدیهی است مردم ایران همواره با احترام به قوانین، مقررات و فرهنگ ملت گرجستان، مردم این کشور را دوستان تاریخی خود دانسته و همواره از توسعه مناسبات فرهنگی و تاریخی دو کشور استقبال می‌ نمایند. این ‌گونه رفتارهای غیر اخلاقی و نا متعارف به هیچ وجه در تناسب با فرهنگ ملت و جامعه اخلاق‌ مدار ایرانی نبوده و فرهنگ غنی ایرانی برآمده از تمدن مشترک دو کشور در تنافر کامل با هر گونه بد اخلاقی افراد هنجار شکن و متخلف می‌ باشد.

تتلو این جا،‌ تتلو آن جا، تتلو همه جا 

به طور حتم بیانیه سفارت ایران در گرجستان نسبت به رفتارهای غیر اخلاقی تتلو، اولین  موردی  نیست که پای این خواننده را تا حوزه سیاست می کشاند. او اولین بار در سال ۹۵  با خواندن قطعه ‌ای درباره‌ انرژی هسته ‌ای، به ناگاه از زیر زمین به روی عرشه‌ یک ناو ارتش کشیده شد و همین توجه بخشی از ذائقه عمومی را به سمت او جلب کرد و کم کم به سوژه ای جذاب برای رسایی ها و ضرغامی های همیشه در صحنه تبدیل شد و کار را تا جایی پیش برد که رائفی پور او را «امیر حسین عزیز» خطاب قرار داد و به مدیحه سرایی اش پرداخت و احمدی نژادی ها به شکلی فریبکارانه در جریان انتخابات ۹۶ از او به عنوان طعمه ای برای تخریب چهره اصولگرایان استفاده کردند.

اما این از هول هلیم در دیگ افتادن ها دیری نپایید و امیر تتلو که مدتی با به بازی گرفتن مضامینی چون حجاب و غیرت به یک آسیب شناس اجتماعی تبدیل شده بود به ناگاه تغییر رویه داد و این رنگ عوض کردن همان و آب پاکی روی دست رسایی ها و ضرغامی ها و رائفی پورها ریختن همان!

سکوتی به خاطر آبرو؟

کوچ نابهنگام چهره محبوب این جریان فکری، کار را زمانی دشوار کرد که این اعجوبه نتراشیده و نخراشیده عالم فرهنگ و سیاست به ناگاه با خالکوبی های عجیب و غریب تر از قبل و  دهانی پر از دشنام های رکیک تر  در دنیای مجازی ظاهر شد و با توهین به مقدسات و فحاشی و حرمت شکنی نسبت به زنان، چهره دیگری را از خود به نمایش گذاشت، مساله ای که در نهایت با ریپورت و بلاک شدن از سوی بسیاری از کاربران به فیلتر شدن صفحه اینستاگرام او منجر شد.

به هر حال نکته تامل برانگیز در این میان سکوت معنادار چهره هایی است که علی رغم حضور همیشه فعال و همیشه نگران خود در فضای مجازی، پذیرش خطا که هیچ! بلکه حتی سکوت را بر اعتراض به این غده بد خیم فرهنگی ترجیح می دهند و هیچ تلاشی برای برخورد با چنین ابتذال و رسوایی هایی که دیگر حوزه جغرافیایی خودمان را نیز در نوردیده است، نمی کنند. و به روی مبارک خود نمی آورند که ولنگاری فرهنگی یعنی این!

ترس چهره های سیاسی  فرهنگی و اجتماعی از دهان آلوده به دشنام تتلو و طرفدارانش موجب شده که جز یکی دو مجری تلویزیونی و چند خبرنگار، حتی منتقدان دست به قلم حوزه فرهنگ نیز در برابر این پدیده نا میمون عالم هنر دست به عصا و محتاط عمل کنند تا این جریان سمی روز به روز بیشتر و بیشتر منتشر شود. /روزنامه خبر جنوب

[irp posts=”13775″ name=”حمله کلامی مجری تلویزیون به کنسرت اخیر تتلو”]

‫۱۸ نظرها

 1. متأسفم واسه نسل کودک و نوجوان دهه ۷۰ ۸۰ و حتی ۹۰ که الگوشون این بیمار روانی و بی فرهنگ شده ویا نوجوانانی که به جای موسیقی خوب عاشق ترانه های سطحی گروه ماکان بند هستند

 2. خاک بر سرش
  کدوم شخصیت و فرهنگی در دنیا کلمات رکیک استفاده میکنه؟؟مردم جوگیر ما فکر‌میکنن هرچی ک برعکس فرهنگ ما باشه یعنی با فرهنگیه!!!خاک تو سر همه شما ک این فکرو میکنین
  خیییلی جالبه ک تماشاگرای کنسرتش انسانیتشونو از دست دادن و به حرفای رکیک که بهشون میگن کیف میکنن و هدبار صدای هیحانشون بیشتر میشه 😂

 3. تتلو مجسمه تمام رنگ انسانهای بی هویته…
  کسانی که مسلمانی که هیچ ؛ ایرانی بودن که هیچ؛ حتی شرقی بودن هم هیج؛ بحران بی هویتی حتی انسان بودنشون رو هم زیر علامت سوال آورده…
  به کجا داریم می ریم؟
  اگر ملی گرا باشین کوروش و اجداد ایرانیمون رو مقایسه کنین با این جرثومه…
  اگر مسلمان باشین با هیج یک از مصادیق مسلمانی نمیتونن کارهاش رو توجیه کنین
  و اگر انسان هم باشی انسانیت رو با رفتار این ابله قیاس کنی دچار سردر گمی میشی…
  تن آدمی شریف است به جان آدمیت….
  نه همین لباس زیباست نشان آدمیت

  اگر آدمی به چشم است و دهان و گوش و بینی
  چه میان نقش دیوار و میان آدمیت؟

  خور و خواب و خشم و شهوت! شغب است و جهل و ظلمت
  حیوان خبر ندارد ز جهان آدمیت!!

 4. مایه ننگ جامعه امیر تتلو
  انگل هنر ایران امیر تتلو
  مشکل این آقا این هست که دوست داره مورد توجه قرار بگیره از وضیعت ظاهرش کاملا میتونی اینو درک کنی.هیچ چیزی نمیتونه خوشحالش کنه جزء اینکه همه بهش توجه کنن‌.
  طفلک مریضه دیگه.این هم یک مدلشه.

 5. کنسرت تتلو واسه استقبال کم لغو شد!!!!!
  واقعا همچین حرفی خنده داره .نزاشتن کنسرت برگزار بشه.دیدین که چقدر ادم از ایران پاشدن رفتن واسه کنسرتش

 6. بعد از این همه آهنگ مجانی و بی نظیر که بیرون داد، بالاخره به آرزوی کنسرت گذاشتن رسید اونوقت یه عده میان اعتراض به محتوای کنسرتی میکنن که تو یه کشور دیگه برگزار شده..

  1. خب اگر تو ایرا پرونده قضایی داره از دولت گرجستان و ترکیه درخواست استردادش رو کنید. وقتی اوومد دادگاهیش کنید و یه دکتر روانشناس هم بزارید کنارش و میبینید که این فرد دچار نوعی اختلال حاد هستش و بسیاری از کاراش و افکارش نتیجه همین اختلال و یا اختلالات هستش. یعنی کنترل خیلی از کاراش دست یه ذهن نرمال نیست. احتمال زیاد بیماری دوقطبی همراه با بیش فعالی و مصرف مواد هم این شرایط رو بدتر میکنه

   1. وضعیت حال افراد مهمه ؛نه اینکه قبلا چیکار کرده اند ؛تتلو الان باید محاکمه یا ممنوع التصویر بشه یا هر مجازات دیگری
    چرا بی انصافی می کنیم….

 7. درسته توی کنسرت از الفاظ رکیک استفاده کرده اما به کسی ضرری نزده و کنسرت خودش بوده و دست خودش بوده که چجوری به آخر برسونه اون شب رو!

   1. من‌خودم‌مهندسم جایگاه خانوادمم همه میدونن خیلی بی‌خود می کنید به کسایی که رفتن بی احترامی می کنید ب شما چه ی خواننده اونر ایران گنسرت گذاشته با طرفداراش همه بازیگرا خواننده ها اهنگشو گوش میدن شما خوشتون نمیاد گوش ندید
    و اینو بدونید اونجا بهترین‌سالن کنسرت گرجستان بود همه هم شیک بودن

 8. چرا چرت می گی ؟ به تو چه که تتلو چی گفته و چی می کنه ، اگه آبروی ایران وابسته به حرکات زشت یک نفر هست بهتره که آبرویی نمونه ، در ضمن آبروی کشور و دین مزدم رو همون افراد متشخص دزد و اختلاص گر و از بین برنده حق مردم به نام دین برده اند و دیگر آبرویی نمانده که تتلو ببره !

 9. جرات نکردی رزومه تتلو رو کلی بگی و فقط اشاره کوچک برای خراب کردن چهره اصولگرا رو زدی مشکلی نیست
  توی مشهد جایی برای همایون ها و سالارها نبود
  مردانی که با حنجره طلایی خود موسیقی اصیل ایرانی را می خواندند
  ادب داشتن
  چرا در انتخابات سال ۹۶ ریاست جمهوری یکی از کاندیدها از او برای جذب رای دهنده استفاده کرد
  نتیجه این موضوع یعنی اینکه معصوم نیستیم و ……

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن