سیاسی

جزییات کامل اختلاس ۶ میلیارد یورویی ۸ مدیر نفتی احمدی نژاد به روایت یک فعال سیاسی

خبرهای فوری: یک فعال سیاسی که خودش ادعا می‌کند پیشتر در دفاتر یکی از مدیران متهم به اختلاس فعالیت می‌کردن علیه آن‌ها دست به افشاگری زد.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، صبا آذر پیک، فعال‌سیاسی از نخستین افرادی بود که علیه مدیران پتروشیمی دست‌ به افشاگری زد.

وی در توییتر خود نوشت: دفتر دبی و شانگهاى پتروشیمى؛ ‏سردار قاسمى وزیر نفت دولت احمدى نژاد پشت سایه‎ خلجی شیخ‌الاسلامی پنهان نشوید. آنها⁩ نوک کوه یخ هستند و نباید با⁧ فریب افکارعمومى⁩ از پاسخگویی در قبال دزدی شرکت ها و فرزندان مدیران نفتى شما در شانگهاى و دبى شانه خالی کنید.

وی معتقد است:  ‏خانم شیخ الاسلامى با شرکتش فقط یک نفر از ١۵ نفرست؛ ‏۶میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو رقم اختلاس کل تیم ١۵ نفره ست ‏که رقم دزدی شیخ الاسلامى ٣١٨میلیارد ریال بوده ‏دزدان بزرگ، اعضای شرکت بازرگانى پتروشیمى، فرزندانشان و افرادى از شرکت سپانیر هستند.

او ادعا می‌کند:  شرکت نفت و گاز سپانیر وابسته به قرارگاه خاتم سپاه از چه طریق با مرجان شیخ الاسلامی آل آقا مرتبط شده و خ.ع که از طرف شرکت با شیخ الاسلامی شریک کاری بوده چه کسی است و چرا نامش در بین ۱۴ متهم نیست؟ خ.ع متهم پانزدهم از شرکت سپانیر کیست که نامش مخفی مانده است؟

متهمان به عنوان مدیران شرکت از خریداران خارجی مبالغ کلان به نفع خود دریافت و به بهانه دور زدن تحریم‌ها شرکت هایی را در خارج از کشور تاسیس و پول آن را به حساب خود انتقال می‌دادند.

اولین متهمان مدیران شرکت بازرگانی پتروشیمی زیرمجموعه وزارت نفت هستند که محصولات پتروشیمی را بازاریابی و درصدهای نجومی دریافت کردند.

رضا حمزه لو ( ۷ میلیارد و ۶۵ هزار یورو) درصدی از خرید و فروش را به عنوان حق دلالی دریافت می‌کرد. حمزه لو طی نامه ای به مدیران عامل PCC دبی و پتروشیمی شانگهای پول را به حساب آنها می ریخته در صورتی که این شرکت جزء شرکت های تحریمی نبوده.

شیرعلی (۸ میلیون دلار) پورسانت خود را از آقای اسحاق می‌گرفته که این پول ها را به حساب پسر خود در خارج از کشور واریز می‌کرده است. مجموعا ۷-۸ میلیون دلار دریافت کرده است اما بخش بیشتر کار به نام پسرش جواد شیرعلی اعم از اخذ شماره حساب، اعلام شماره حساب و مذاکرات با شرکت های خارجی توسط او انجام شده است.

اعترافات احمدیان علیه شیرعلی به شرح زیر است: از سال ۸۴ به مبلغ ۱ میلیون دلار، هر تن ۳ دلار از شرکت ایزه، هر تن ۳ دلار از شرکت لنکوور و در سال بعد هر تن ۵ دلار و خرید کشتی به مبلغ ۹.۵ میلیون دلار که متعلق به پسر ایشان است دریافت کرده .شیرعلی میگفت در ایران سرمایه گذاری نمی کنم که همکاران متوجه کسب و کار ما ‌شوند. باید فقط ۱۰۰۰ متر زمین داشته باشید و هیچکس کسب و درآمد وی را متوجه نشود.اعتراف شیرعلی علیه احمدیان: نیمی به حساب محمود احمدیان پرداخت می‌شد. طبق آخرین اطلاعاتی که پسرم داده است مبلغ ۷ میلیون دلار انتقال داده شده که ۳ میلیون از این مبلغ باید به من داده می‌شد. هر آنچه گرفته می‌شد به پسر احمدیان یعنی محمود احمدیان باید داده می‌شد.

 به حساب شرکت پتروشیمی شانگهای ۱ میلیون و ۶۵ هزار یورو واریز شده است.

 مبلغ ۵ میلیون یورو از طریق انتقال به شرکت PCC دبی؛ معصومه دُری معاون مدیرعامل شرکت پتروشیمی در دبی بوده که پس از حصول مطالبات شرکت از مشتریان خارجی با هماهنگی ارزهای حاصله را به حساب غیر مرتبط واریز نموده و شرکت های مذکور ارز را با منشا داخلی خریداری کرده و به حساب شرکت پتروشیمی واریز کرده اند.

 تفاوت نرخ ارز یورویی اعلامی از بانک مرکزی و نرخ وجه یورویی دوبی در آینده حتی مورد اعتراض مدیران عامل صورت گرفته و مشاجراتی بین آقای احمدیان برای واریز وجوه نقدی به حساب خود صورت گرفته است که معادل ۷۸ میلیون و ۹۶۸ هزار یورو بوده است که آقای احمدیان این مبلغ را ۱۷ میلیون و ۵۲۸ هزار یورو اعلام کرده.

 وجوه ارزی دلاری که از حساب میتینگ کومار به حساب شرکت بازرگانی پتروشیمی دبی واریز شده است مبلغ ۶۰ میلیارد و ۴۲ میلیون ۵۳۶ هزار و ۴۵ ریال بوده است.

آذر پیک اما مدعی است: واریزی هایی که شرکت های هایزر بابت محصولات پتروشیمی انجام داده مبلغ ۶۳ میلیارد و ۶۶ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۵ ریال بوده.

[irp posts=”12628″ name=”رکورد بدهی بابک زنجانی شکسته شد”]

‫۳ نظرها

  1. در شرکت اویک یکی از مدیران موفق رو عوض کردند و یک مدیر مسئله دار رو گذاشتند که پروژه اس که در مناقصه با قیمت ۴٩ میلیون یورو برنده داشته رو به یک پیمانکار دوست به مبلغ ٧٠ میلیون بدهند. اگر میخواهید میتوانید از مدیر پروژه دهلران بپرسید تا برای شما با مدرک توضیح دهد

  2. وقتی این خبرها را می خونم متوجه میشوم اصرار براین که ما تحریم بشویم و با دنیای خارج ارتباط نداشته باشیم این است که دوستان جدید راه های جدید برای دورزدن تحریم ها بلدند و اندک مانده پول مردم را ببرند به بلاد کفر

    1. هر کس از طریق تحریم ها کاسبی میکند باید به اشد مجازات برسد. ولی اعتماد به غرب خوش خیالی احمقانه ای است که بعضی به دنبال آن هستند. فقط با شفاف‌سازی و اعتماد به توان داخلی میتوان شرایط را به نفع مردم تغییر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن