اقتصادی

توضیحات سازمان برنامه و بودجه کشور درباره عملکرد پنج ماهه هدفمندی یارانه‌ها

خبرهای فوری: سازمان برنامه و بودجه کشور در رابطه با گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد پنج ماهه هدفمندی یارانه ها و آسیب شناسی آیین نامه اجرایی آن، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، سازمان برنامه و بودجه کشور در واکنش به گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد پنج ماهه هدفمندی یارانه‌ها و آسیب شناسی آیین نامه اجرایی آن، اعلام کرد:

اولا، این سازمان ملزم به رعایت موازین قانونی در کلیه امور از جمله وصول و پرداخت منابع پیش بینی شده در مقرارت مربوط به یارانه ها بوده و در این خصوص احکام پیش بینی شده در آئین نامه اجرایی تبصره (۱۴) قانون بودجه سال جاری ملاک پرداختهای مختلف در حوزه یارانه‌ها بوده و خواهد بود.

ثانیا، براساس قانون و آئین نامه اجرایی ذی‌ربط میزان منابع پیش بینی شده در کل سال ۱۳۹۷ معادل ۹۸۸,۳۴۰میلیارد ریال و در شش ماه اول میزان وصولی معادل ۳۸۲,۷۸۲ میلیارد ریال و پرداخت‌های انجام شده بابت واریزی به حساب‌های شرکتهای مرتبط با منابع وصولی (براساس قانون) معادل ۱۲۴,۱۰۶ میلیارد ریال و جمع کل پرداخت‌های مربوط به یارانه نقدی و غیر نقدی کمیته امداد امام  خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، بهداشت و سلامت، یارانه نان و خرید تضمینی گندم و حمایت از تولید جمعا معادل ۲۵۸,۰۸۵ میلیارد ریال می باشد.

بنا به مراتب ملاحظه خواهید نمود این سازمان وفق تکالیف قانونی و با رعایت الزامات ومقررات ذیرربط ودر سقف منابع در اختیار خود اقدام نموده و هیچ گونه انحرافی نداشته است. ضمنا سقف پرداخت‌ها برای کل سال به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و با عنایت به ماهیت و طبع منابع درآمدی بررسی و استنتاج در ۵ ماه اول سال هیچ گونه محمل قانونی ندارد. /ایسنا

[irp posts=”6314″ name=”سکه و طلا به قیمت ۵ ماه پیش برگشت”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن