سیاسی

تخطئه امام خمینی از سوی فائزه هاشمی؟

خبرهای فوری: فائزه هاشمی در مصاحبه‌ای با تخطئه دیدگاه امام خمینی در مورد زنان گفته که رفتن به فرانسه باعث دنیا دیده شدن امام خمینی و تغییر نظرات ایشان در مورد زنان شده است و برای آنکه ایران بهشت شود، لازم بوده تا امام بیشتر از این در پاریس می‌ماندند.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، وی گفته است: «آیت‌الله خمینی، چندین ماه در پاریس زندگی کردند. ایشان در سال ۴۲، با برخی مباحث در خصوص زنان مخالف بودند، اما معتقدم دنیادیدگی اثر زیادی بر افکار افراد دارد. در پاریس افراد و خبرنگاران متعددی به منزل ایشان رفت و آمد داشتند. اما پس از اینکه به ایران آمدند افرادی با افکار بسته‌تر ایشان را دوره کردند. شاید اگر مقداری دیگر در فرانسه مانده بودند و حکومت را از آنجا اداره می‌کردند، اینجا از لحاظ مسئله زنان، بهشت بود. به این نکته هم باید توجه داشت که آیت‌الله خمینی نسبت به خانواده خود، آدم بسیار روشنی بودند. ما خانواده آقای خمینی را می‌شناسیم؛ همسر ایشان، دخترها و نوه‌هایشان. همه این‌ها افرادی روشن، امروزی و متجدد هستند.»
دیدگاه‌های امام خمینی، به عنوان مرجعیت شیعه و ولی فقیه همواره منطبق بر مبانی فقه شیعه بوده و اینکه محل زندگی یا اطرافیان بتوانند بر نظرات ایشان مؤثر باشد، تخطئه مقام مرجعیت و فقهی ایشان است. خصوصاً که امام خمینی زمان اقامت در پاریس به علت تبعید، ۷۶ سال سن داشتند و دیگر از مرز پختگی هم گذشته بودند. شواهد تاریخی هم عدم تغییر نظرات ایشان را تأیید می‌کند.

[irp posts=”8081″ name=”فائزه هاشمی: اگر خانم مارپل اینجا بود، معمای فوت بابا حل می‌شد”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن