بین المللی

ایران بایداول بمب اتمی می‌ساخت بعد با آمریکا مذاکره می‌کرد

خبرهای فوری: یک روزنامه فرانسوی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و بدعهدی‌های صورت گرفته می‌گوید شاید بهتر است ایران به بمب اتمی دست پیدا کند و سپس پای میز مذاکره بنشیند

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، فیگارو نوشت: از هنگامی که آمریکا در ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی از توافق هسته‌ای کنار کشید تا به حال فرانسه برای خاموش کردن آتش بحران پدید آمده که امکان دارد به تمام خاورمیانه سرایت کند نقش آتش‌نشان را بازی کرده است.

فیگارو: ایران باید بمب اتمی می‌ساخت و سپس با آمریکا مذاکره می‌کرد

آیا «امانوئل بن»، مشاور سیاسی رئیس‌جمهوری فرانسه، از سفر دو روزه خود به تهران که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه گذشته صورت گرفت با دست خالی برگشت؟ آیا او در واقع مامور انجام کاری محال نشده بود؟ به گفته کاخ الیزه، مسئولان جمهوری اسلامی به «امانوئل بن» نه جواب مثبت داده‌اند و نه جواب منفی اما از تلاش‌های فرانسه استقبال کرده‌اند. آنان گفته‌اند در صورتی که آمریکا تمام تحریم‌های خود را بر ایران لغو کند، حاضرند از زیر پا گذاشتن برخی از شروط برجام دست بردارند.

فیگارو به نقل از یک منبع موثق در الیزه، نوشته حسن روحانی خواستار برقراری یک آتش‌بس اقتصادی است. مسئولان جمهوری اسلامی خواهان ادامه مذاکره‌اند اما در عین حال مصمم هستند تا در برابر حداکثر فشار دونالد ترامپ حداکثر مقاومت را از خود نشان دهند. فیگارو در پایان نوشت: رفع بحران برجام و آرام کردن ایران دور از دسترس به نظر می‌آید. تجربه کره‌شمالی نشان می‌دهد که بهتر است ایران اول به سلاح اتمی مجهز شود سپس با واشنگتن مذاکره کند. /اقتصادنیوز

یک نظر

  1. واقعابهترین حرف روزده که متاسفانه سیاست مداران ماچیزی ازسیاست نمیدانن،دردنیای امروزشمابایدبهترین سلاح هاروداسته باشیدتابه شمازورنگن وبه شمااحترام بگزارن ماوقتی خلع سلاح شدیم که آنهاراتحدیدبه ساخت سلاح هسته ای نکردیم وازهمون اول منفعلانه دراین قضیه عمل کردیم،اسراعیل وآمریکامارابارهاباسلاح هسته ای تحدیدکردن ماچگونه الان بایدمقابله کنیم؟گزینه ماچیست؟هیچ!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن